کدخبر: ۱۷۸۲۵۳ لینک کوتاه

آیا شجاعی و حاج‌صفی تخلف کرده‌اند؟

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی پنجشنبه شب گذشته در دیدار تیم‌شان برابر مکابی رژیم صهیونیستی بازی کردند که این کار تبعاتی را برای آنها در کشورمان داشته و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هر کدام بصورت جداگانه در این خصوص دیروز بیانیه هایی را صادر کرده و در برخی از رسانه ها حتی صحبت از احتمال محرومیت این دو بازیکن از میادین ملی برای فوتبال ایران نیز شده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ پنجشنبه شب تیم فوتبال پانیونیوس یونان که از حضور دو ملی پوش ایرانی یعنی احسان حاج صفی و مسعود شجاعی بهره می برد در دیدار پلی آف لیگ اروپا برابر نماینده رژیم اشغالگر شکست خورد. شجاعی و حاج صفی درحالی در ترکیب مقابل تیم حریف قرار گرفتند که پیش از این حرف و حدیث های زیادی درباره حضورشان وجود داشت.

 حضور ایرانی ها در برابر حریفانی از رژیم صهیونیستی همیشه با حساسیت ها و حواشی زیادی همراه بوده است.  پیش از این هم بازیکنانی مثل مهرداد میناوند و وحید هاشمیان در برابر این حریفان بازی کردند. چرا که قرارداد حرفه‌ای‌ شان حکم می کرد که در این دیدارها نیز تیمشان را همراهی کنند. باشگاه پانیونیوس یونان هم به عنوان یک باشگاه حرفه‌ای چنین شرایطی دارد.

مسئولان این باشگاه پیش از این  با این مسئله موافقت کردند که شجاعی و حاج‌صفی در کشور اسرائیل به مصاف حریف نروند. چرا که ممکن بود بعد از ورود این دو بازیکن به کشور اسرائیل،ط طبق قوانین کشور ایران، بازگشت‌شان با مشکل مواجه شود. اما در یونان این دو بازیکن باید بازی می‌کردند.

مسعود و احسان هم که حساسیت‌های موجود را درک کرده بودند، با پرچم ایران که روی مچ خود بسته بودند در زمین حاضر شدند. حتی طبق نوشته سایت خبری باشگاه پانیونیوس، بغض شجاعی پس از باخت شکسته و بازیکنان و سرمربی تیم او را دلداری دادند.

با وجود اینکه به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش سعی دارند با نگاهی ورزشی‌تر به این اتفاق، نسبت به آن واکنش نشان دهند اما گویا حراست وزارت ورزش نظری متفاوت دارد و خیلی سریع محرومیت این دو بازیکن را از حضور در تیم ملی پیش‌بینی کرده است. دیروز محمد جواد عباباف مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با میزان درباره سرنوشت احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی گفت: «به هیچ عنوان این حرکت را تأیید نمی‌کنیم و مسلما طبق مقررات با آن برخورد می‌شود. به احتمال بسیار زیاد شجاعی و حاج‌صفی از بازی‌های آینده تیم ملی محروم می‌شوند ولی باید منتظر نظر نهایی مسئولان باشیم.»

البته نگرانی‌هایی هم در مورد دخالت مراجع غیرفوتبالی درباره این اتفاق و احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال به وجود آمده است. اگر این دو بازیکن به دلیل بازی مقابل تیمی از اسرائیل از سوی نهادهای غیرفوتبالی در ایران محروم شوند، فیفا ممکن است واکنش نشان دهد و احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال ایران و به خطر افتادن حضور ایران در جام جهانی هم وجود خواهد داشت.باید دید وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در قبال این موضوع در روزهای آینده چه واکنشی نشان خواهند داد.