کدخبر: ۱۷۸۳۶۷ لینک کوتاه

رد محکومیت مامور سابق بلک واتر در دادگاه آمریکا

حکم حبس ابد «نیکلاس اسلیتن» که در کشتار شهروندان عراقی در سال ۲۰۰۷ دست داشت، در دادگاه تجدیدنظر آمریکا رد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از القدس العربی، دادگاه تجدید نظر فدرال آمریکا حکم حبس ابد «نیکلاس اسلیتن»، مامور سابق شرکت بلک واتر را که در به قتل رساندن شهروندان عراقی دست داشت، رد کرد.  

پیش از این، دادگاه فدرال دستور بررسی مجدد پرونده اسلیتن و سه نفر از شرکای وی را صادر کرده بود، اما در جلسه رسیدگی به پرونده حکم آن سه نفر هیچ تغییری نکرد، اما حکم حبس ابد اسلیتن که پیش از همه به طرف شهروندان عراقی در میدان نسور در جنوب بغداد تیراندازی کرد، رد شد.  

در سپتامبر 2007، نیکلاس اسلیتن ( 33 ساله) پائول اسلو (37 ساله)، اوان لیبرتی (34 ساله)، داستین هرد ( 35 ساله) ماموران سابق بلک واتر، در هنگام همراهی با یک هیات دیپلماسی آمریکایی بسوی شماری از شهروندان عراقی تیراندازی کردند. در این تیراندازی، 14 نفر کشته و چند زن و کودک زخمی شدند.

هر چند مسئولان این شرکت گفتند کارمندان ما پس از درگیری با این افراد مجبور به تیراندازی شدند، اما شاهدان و افرادی که در آنجا حضور داشتند این ادعاها را دروغین و بی اساس دانستند.

 گفتنی است این تنها جنایت بلک واتر نبوده و این شرکت جنایت های دیگری نیز در افغانستان انجام داده است که از آنها می توان به رسوایی های اخلاقی اشاره کرد.