کدخبر: ۱۷۸۳۷۴ لینک کوتاه

اسرائیل می‌داند که قافیه را باخته است

«علی عبدالکریم» سفیر سوریه در لبنان ضمن تبریک به لبنانی‌ها به مناسبت پیروزی مقاومت بر تکفیریها در نبرد «عرسال»، تأکید کرد: اسرائیل می‌داند که شکست خورده و مقاومت قویتر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «علی عبدالکریم» سفیر سوریه در لبنان پیروزی محور مقاومت بر تکفیریها در نبرد «عرسال» را به لبنانی ها تبریک گفت.

براساس این گزارش، وی با اشاره به اینکه به مصلحت سوریه و لبنان است تا دوشادوش یکدیگر به مبارزه با تروریسم بپردازند، گفت: اگر مقاومت و ایستادگی رهبران سوری نبود، امروز شاهد حصول چنین توفیقاتی برای محور مقاومت نبودیم.

این مقام سوری همچنین گفت: پیروزی های محور مقاومت دشمن اسرائیلی را نگران کرده است. امروز دشمن به دنبال تفرقه افکنی میان اعضای ائتلاف مقاومت است.

عبدالکریم با اشاره به حمایت های تل آویو از تکفیریهای جبهه النصره در عرسال گفت: حمایت های تمام قد اسرائیل از جبهه النصره موجب شده تا شکست این گروه، تل آویو را به شدت نگران سازد. اسرائیلی‌ها می‌دانند که شکست خوردند و ائتلاف مقاومت قویتر شده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: افکار عمومی تونس از برقراری مجدد روابط میان این کشور و سوریه استقبال می کنند.