کدخبر: ۱۷۸۴۵۵ لینک کوتاه

دفاع یک نماینده از عکس گرفتن با موگرینی؛ عرف دیپلماتیک بود!

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی چرایی عکس‌های سلفی با مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا را تشریح کرد.

همایون یوسفی نماینده مردم اهواز و عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا عکس سلفی شما با خانم موگرینی متناسب با شان ملی و عرف دیلپماتیک بود، گفت: این عکس، کاملاً طبیعی بود و در حاشیه جلسات رسمی چنین عکس‌های گرفته می‌شود و نباید این مسئله را این‌قدر بزرگ کرد.

وی گفت: البته من هیچ عکس سلفی با خانم موگرینی نگرفتم، عکاس این عکس، آقای قشقاوی بود؛ طبق عرف دیلپماتیک خانم موگرینی جلو ایستادند و هم پشت سر ایشان و آقای قشقاوی هم عکس گرفتند و این یک عکس بود فقط. در در مراسم‌های تحلیف‌ صدها عکس بین نمایندگان و میهمانان گرفته شد و این هم یکی از آن عکس‌ها بود.

خبرنگار تسنیم از یوسفی پرسید آیا درست می‌دانید که یک نماینده مجلس ایران از دیدن یک مقام اروپایی اینقدر ذوق‌زده شده و از او برای عکس سلفی دعوت کند؟، تصریح کرد: من اصلاً ذوق زده نشدم؛ چرا باید بشوم مگر چه اتفاقی افتاده که بخواهم از دیدن خانم موگرینی ذوق زده باشم؟ من یا هیچ نماینده دیگری از خانم موگرینی برای عکس سلفی دعوت نکرد و همه چیز تقریباً اتفاقی بود و به نظرم هم طبیعی و عرفی.

یوسفی گفت: اینکه می‌گویند برخی نمایندگان از دیدن خانم موگرینی ذوق‌زده شدند اصلا درست نیست چرا که این عکس‌های که گرفته شده طبیعی بود؛ نمی‌دانم چرا برخی اینقدر این مسئله بزرگ کرده و می‌گویند با عرف دیلپماتیک سازگار نبوده و توهین آمیز بوده است.

* آقای همایون یوسفی در سمت چپ عکس خبر مشخص است.