کدخبر: ۱۸۰۱۱۰ لینک کوتاه

ایندیپندنت: انیمیشن &#۰۳۹;العربیه&#۰۳۹;ضد دوحه، برای ترساندن مسافران خطوط هوایی قطر بود

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی به ابعاد پنهان گزارش شبکه تلویزیونی العربیه سعودی درباره ساقط کردن هواپیماهای قطری در صورت ورود به حریم هوایی عربستان پرداخت ونوشت: ریاض به دنبال تحریک دوحه وهمچنین ترساندن مسافرانی است که قصد سفر با خطوط هوایی قطر را دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت شبکه العربیه اخیرا یک انیمیشن گرافیکی کوتاه 2 دقیقه ای منتشر کرد که در آن جنگنده سعودی ، یک هواپیمای مسافربری قطری را در واکنش به ورود به حریم هوایی ریاض، سرنگون می‌کند.

عربستان از آغاز بحران با قطر، تمامی مرزهای زمینی، هوایی ودریایی خود را بر روی دوحه بسته است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، ایندیپندنت افزود: در انیمیشن العربیه، یک هواپیمای قطری که به حریم هایی عربستان وارد شده است با شلیک موشک سعودی سرنگون وگفته می شود که عربستان بر اساس قوانین بین ‌المللی حق دارد با هر نوع هواپیمای ناقض حریم هوایی خود برخورد نظامی کند.

روزنامه انگلیسی افزود: این اقدام عربستان فراتر از تحریک دوحه وبدین معناست که ریاض عملا در صدد ترساندن مسافرانی است که با خطوط هوایی قطر سفر می کنند.

ایندیپندنت در ادامه به نقل از کارشناسان حمل و نقل هوایی نوشت: فیلم پخش شده در العربیه، تنها جنبه تحریک کننده داشت وگرنه هواپیمایی که در این فیلم دیده شد، دارای حق قانونی برای پرواز بر فراز آسمان عربستان است.