کدخبر: ۱۸۲۱۴۴ لینک کوتاه

تاکید دو حزب کردی بر تغییر زمان برگزاری همه پرسی استقلال

دو حزب جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق بعد از نشستی چند ساعته در شهر سلیمانیه با صدور بیانیه ای بار دیگر بر موضع خود جهت تعویق همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق تاکید کردند.

ایرنا؛ براساس بیانیه صادره که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار ایرنا در اربیل قرار گرفته است، دو حزب جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق زمان برگزاری همه پرسی را مناسب نمی دانند و تاکید می کنند که همه پرسی باید به تاخیر بیافتد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:ضروری است سیستم کاهش حقوق کارمندان پایان پذیرفته و پارلمان اقلیم کردستان عراق نیز به نحوی بازگشایی شود که بتواند به رسالت خود برای قانونگذاری و نظارت بر ارگانهای دولتی عمل نماید.

این بیانیه تاکید کرده است که قانون همه پرسی اقلیم کردستان عراق نیز باید در پارلمان تصویب و انتخابات نیز در زمان قانونی تعیین شده برگزار گردد.

این دو حزب همچنین برآمادگی خود جهت ادامه مذاکراتی جدی در راستای حل مشکلات سیاسی اقلیم کردستان عراق تاکید کردند.

دو حزب جنبش تغییر به رهبری عمر سید علی و جماعت اسلامی کردستان عراق به رهبری شیخ علی باپیر برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق را قبل از حل مشکلات سیاسی و اقتصادی اقلیم کردستان عراق اقدامی در راستای تامین منافع یک حزب خاص به شمار می آورند و تاکید دارند که برای برگزاری همه پرسی باید زمینه های قانونی آن فراهم شود.