کدخبر: ۱۸۲۶۴۹ لینک کوتاه

وزیر دفاع انگلیس: احتمال جنگ در اقیانوس آرام بسیار نزدیک است

وزیر دفاع انگلیس معتقد است باید هرکاری انجام شود تا بحران در شبه جزیره کره از طریق دیپلماتیک حل شود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی میرور؛ «مایکل فالون»، وزیر دفاع انگلیس، امروز یکشنبه ضمن اشاره به تهدید کره شمالی هشدار داد لندن به موشک های در حال افزایش کره شمالی نزدیکتر از لس آنجلس است.

فالون معتقد است کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هنوز تسلیحاتی برای هدف قرار دادن انگلیس ندارد، اما کشمکش میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی بسیار نگران کننده است.

وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با برنامه «اندرو مار» شبکه بی بی سی گفت: ما بسیار نگران هستیم. انگلیس فقط تماشاچی نیست. ما روابط نزدیکی با آمریکا داریم. نخست وزیر (ترزا می) روز پنجشنبه خطر کره شمالی را با رئیس جمهور آمریکا مورد بررسی قرار داد. من نیز به زودی با وزیر دفاع آمریکا (جیمز متیس) تماس می گیرم.

وزیر دفاع انگلیس: تنش میان ترامپ و کیم جونگ اون «نگران کننده» است

وی ادامه داد: در حال حاضر، ما باید هرکاری انجام دهیم تا این بحران را از طریق دیپلماتک حل کنیم. به هر قیمتی شده باید از اتخاذ گزینه نظامی برای حل بحران شبه جزیره کره اجتناب کرد.

فالون در پایان گفت: انگلیس در کنار سازمان ملل متحد نهایت تلاش خود را می‌کند تا از وقوع یک مناقشه جلوگیری شود. چراکه احتمال جنگ در اقیانوس آرام بسیار نزدیک و نگران کننده است.

پیش از این، بسیاری از سران اروپا خواستار طرحی دیپلماتیک برای پایان دادن به بحران شبه جزیره کره بودند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برگزاری مذاکراتی مشابه توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 را بهترین گزینه برای پایان دادن به موضوع کره شمالی دانست.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین نیز روز جمعه در تماس تلفنی خواستار فشار بیشتر بر پیونگ یانگ شدند تا این کشور را به پای میز مذاکره بازگردانند.

کره شمالی ششمین و بزرگترین آزمایش اتمی خود را روز 3 سپتامبر انجام داد. این آزمایش که تاکیدی بر هسته ای شدن کره شمالی است نگرانی بسیاری از سران بین المللی را بر انگیخته است. کشورهای مختلف جهان خواستار اتخاذ یک دیپلماسی مثبت جهت جلوگیری از تشدید تنش ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ شده‌اند.