کدخبر: ۱۸۵۰۳۸ لینک کوتاه

اعتراض اولیای‌دم «بنیتا»به حکم صادره برای متهم ردیف دوم پرونده

وکیل‌مدافع اولیای‌دم بنیتا از ارایه لایحه اعتراضی نسبت به حکم متهم ردیف دوم این پرونده خبر داد.

جعفر کوشا در گفت و گو با ایسنا گفت: امروز لایحه اعتراضی مان را نسبت به حکم صادره برای متهم ردیف دوم پرونده به دادگاه ارائه کردیم.

وی خاطرنشان کرد: پرونده باید برای بررسی به دیوان عالی کشور ارسال شود.

بر اساس این گزارش، غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران 2 مهر ماه درباره متهم ردیف دوم پرونده بنیتا گفته بود که ‌در خصوص آن دسته از اتهامات که در کیفرخواست دادسرا عنوان شده بود، حکم صادر شده است.

وی افزود: ادعاهایی مطرح شد که در کیفرخواست مطرح نبود و به همین دلیل رسیدگی از سوی دادگاه امکان پذیر نبود، این موارد باید توسط دادسرا رسیدگی شود و اگر منتهی به صدور کیفرخواست شد دادگاه رسیدگی خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای 26 شهریور ماه در یکصد و هجدهمین نشست خبری درباره رای پرونده بنیتا در پاسخ به این سئوال که آیا رای این پرونده صادر شده است؟ گفت: بله، حکم صادر شده، اما طبیعی است که باید ابلاغ شود و قابل اعتراض هم هست.

وی خاطرنشان کرد: اجمالا اینکه متهم ردیف اول دو سه اتهام داشته؛ یکی از عناوین اتهامی‌اش قتل عمد هست که در این خصوص برای وی حکم قصاص نفس صادر شده است. برای سایر موارد اتهامی شنیدم که مجازات هایی اعم از حبس و شلاق و تبعید در حکم صادره هست که البته قابل اعتراض است و باید دید در دادگاه تجدید نظر چه می شود.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه برخی رسانه‌ها به نقل از آقای شهریاری آورده‌اند که برای قاتل پرونده حکم قصاص صادر شده، اما هم‌دستان او تبرئه شده‌اند، گفت: خواهش می کنم به واقعیت ها بر اساس مستندات توجه کنید. نمی توان از روی احساس چیزی گفت، ما ادعا نداریم که قاضی به هر چه رسید مو لای درزش نمی رود.

وی افزود: در خصوص این پرونده متهم ردیف دوم تبرئه نشده، بلکه در دادسرا قتل عمد او ثابت نشده، اما با جرائم دیگر از جمله معاونت و مشاورت برای وی قرار مجرمیت صادر شده است. این شخص گناهکار تشخیص داده شد و برای اتهامات او درخواست کیفر شد و کیفرها هم نسبتا سنگین است.