کدخبر: ۱۸۶۲۶۵ لینک کوتاه

فرصت ۳ ماهه به شهرداری برای ارائه لیست واگذاری‌ها

رئیس شورای شهر با اشاره به تصویب طرح الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری املاک، اراضی و اموال منقول شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی گفت: براساس این طرح شهرداری ۳ ماه فرصت دارد تا لیست واگذاری‌های صورت گرفته در ادوار گذشته را به شورا ارسال کند.

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون ۷۰ سال پیش اظهار کرد: براساس این قانون برای همه امور مختلف از جمله امور خیریه و فعالیت‌هایی که قرار بود بخش‌های مختلف حقیقی و حقوقی با کمک بلدیه سابق انجام بگیرد، باید به تصویب انجمن شهر می‌رسید.

وی تصریح کرد: بعدها با پیشرفت قوانین و ایجاد شرکت‌ها و سازمان‌ها و همچنین تصویب آیین‌نامه‌ها و اساسنامه‌ها که برای شرکت‌ها نگارش شد، این قانون زیر پا گذاشته شد.

هاشمی در ادامه با اشاره به واگذاری‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر در شهر تهران بیان کرد: اکثر واگذاری‌ها و قریب به اتفاق آنها متاسفانه به تصویب شورای شهر نرسیده است و لذا ۷ نفر از اعضای شورای شهر تهران طرحی را تحت عنوان طرح الزام شهرداری تهران به ساماندهی و واگذاری حق بهره‌‌برداری املاک- اراضی و اموال منقول شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی، موسسات عمومی و غیردولتی به هیئت رئیسه شورا ارسال کردند.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: با ارائه این طرح ما می‌خواهیم آمار و ارقام واگذاری‌های صورت گرفته به اشخاص حقیقی و حقوقی مشخص شود ضمن اینکه مشخص شود واگذاری‌ها چه به صورت واگذاری‌ها و چه به صورت شرایط خاص در چه حد و میزانی بوده و آیا مسیر قانونی را طی کرده است یا خیر.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح شهرداری ملزم خواهد شد که لیست واگذاری‌های صورت گرفته در ادوار گذشته را بررسی و هر کدام از واگذاری‌هایی که مغایر این طرح باشند را به شورا گزارش دهد و شورا نیز آنها را بررسی و صحت و سقم آنها را مشخص خواهد کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه در این طرح فقط موضوع مالکیت املاک بررسی خواهد شد، گفت: در آینده نیز بنا داریم طرحی را در بحث بهره‌برداری از این املاک در دستور کار شورا قرار دهیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در این طرح ۳ ماه به شهرداری تهران فرصت داده شده است تا لیست املاک واگذاری‌های صورت گرفته در ادوار گذشته چه به اشخاص حقیقی و حقوقی را در اختیار شورا قرار بدهد.