کدخبر: ۱۸۶۲۹۱ لینک کوتاه

کد خلیج جعلی را چه کسی به ترامپ داد؟

اعراب مرتجع هم پیمان آمریکا در بکار بردن واژه جعلی برای خلیج فارس در سخنرانی دیشب کلید دار کاخ سفید نقش پر رنگی داشتند.

به گزارش جام جم، علیرضا علیرضا رجایی در تحلیل اقدام ترامپ مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست تازه تحریم علیه ایران، افزود: طی چند سال اخیر دولت آمریکا و متحدان منطقه‌ایش همراه حامی درجه یک تروریست ها بودند و در ظهور داعش سهم عمده ای به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به شکست های پی در پی داعش در سوریه و عراق توسط محور مقاومت و سپاه تصریح کرد: امروز عملا ماشین جنگی جبهه استکبار یعنی گروه تروریستی داعش زمینه گیر و از کار افتاده است و به همین دلیل با تحریم نیروی انقلابی سپاه دست به عقده گشایی منطقه ای زدند.

 رجایی با بیان اینکه در شرایط کنونی سرپوش گذاشتن بر ناکامی های استراتژیک آمریکا در راس وظایف محوله به ترامپ از سوی صهیونیست ها قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: در خصوص مواضع ضد برجامی هم باید گفت؛ سکاندار کاخ سفید در نظر دارد به دلیل عدم اجماع جهانی در خصوص لغو برجام، با بکار بستن هر حلیه ای موضوع برجام را به زعم خود مدیریت کند.

 این دیپلمات فعال در عرصه توسعه خواهر شهری بین دول در خصوص بکاربردن نام جعلی برای خلیج فارس به جای واژه صحیح خلیج فارس اظهار کرد: این مسئله نشان دهنده نقش پر رنگ اعراب مرتجع منطقه از جمله عربستان سعودی و اذناب آن در مواضع ضد ایرانی ترامپ است و اساسا دست متحدان منطقه ای واشنگتن در سخنرانی دیشب ترامپ هویدا بود.