کدخبر: ۱۸۷۳۲۹ لینک کوتاه

درمان موهای چرب + روش های خانگی

چربی بیش از اندازه ی موهای سر یکی از دلایل ریزش آن است. پس برای جلوگیری از این مشکل ابتدا باید راه حل موهای چرب را بدانیم.

نمناک؛ موهای چرب نشانه شستشوی بد و رعایت نکردن بهداشت این عضو مهم بدن نیست ،معمولاً اگر موها طولانی مدت شست و شو نشود کثیف وچرب می شود اما موهایی یک روز بعد از شستشو چرب می شود به دلیل غده های فعال چربی است .

ترشح زیاد چربی موها را کدر می کند و موجب خارش و شوره سر می شود و در موارد خیلی شدید اکنه سر پیشرفت می کند پس باید درمان آن را جدی گرفت.

در این بخش از نمناک 7 مورد از موثرترین روش های را به عنوان راه حل موهای چرب مطرح خواهیم کرد.

7 نسخه خانگی راه حل موهای چرب

تغذیه مناسب

در بسیاری از مطالعات ثابت شده مصرف غذاهای چرب و کربوهیدرات ها موجب ترشح چربی بیشتری می شود اما خوردن غذاهای حاوی امگا 3 مثل غذاهای دریایی و دانه ی چیا ،بادام و اسفناج برای سلامت مو مفید است ؛همچنین نوشیدن آب به مقدار کافی برای تغذیه مونیاز است.

شامپوی موهای چرب

اگر موهای سالم و متعادلی دارید نیازی به مصرف آن بیشتر از سه بار در هفته ندارید اما افرادی که موهای چرب دارند باید روزانه موهایشان را با شامپوی ضد شوره بشویند و شامپو ارگانیک و بدون سدیم سولفات استفاده کنند ؛شستشوی مو هر روز یا یک روز در میان با شامپوی ضد شوره موها را تمیز و سالم نگه می دارد.

راه حل موهای چرب استفاده از گل سرشور است

اگر از محصولات خانگی مثل گل سرشور استفاده کنید کمک بسیار بزرگی به چربی و شوره سر کرده اید ،هفته ای یک بار دو قاشق از این خاک را با آب ترکیب تا خمیری شود 30 دقیقه روی سر بگذارید و با آب بشویید تا تمیز و روشن شود و البته به این روش چربی موها را کاهش دهید.راه حل موهای چرب

شستشوی مو با سرکه راه حل طبیعی موهای چرب است

موها را با محلول سرکه و آب به نسبت 2 تا 3 قاشق سرکه ویک فنجان آب ترکیب و بشویید و 2 تا 3 دقیقه با آب کاملاً شستشو دهید تحقیقات نشان داده سرکه خاصیت ضد قارچی و آنتی باکتریایی دارد و ازشوره و خارش چربی جلوگیری می کند.

اجتناب از مصرف محصولات روغنی

افرادی که موهای چرب دارند شامپو هایی که روغنی هستند برایشان کاربرد ندارد و بایدبعد از شستشو از موس های متناسب با مو استفاده کنند.