کدخبر: ۱۹۳۷۵۱ لینک کوتاه

توصیه ترانه علیدوستی به زنان ورزشکار

ترانه علیدوستی بعد از تماشای مستند «صفر تا سکو» ساخته سحر مصیبی گفته در ایران علاوه بر مردان ورزشکار، زنان ورزشکار بسیاری هم وجود دارند که دیده نمی‌شوند، اما به تلاش خود ادامه می‌دهند. او همچین به دختران و زنان توصیه کرده که در زمان آرزو کردن و تعیین هدف، تنها موانع را نبینند و به امکاناتشان نگاه نکنند تا راه پیشرفت برای‌شان باز شود.

ترانه علیدوستی درباره مستند «صفر تا سکو» به برنامه اینترنتی پاپ تی‌وی گفت: «پیش از هر چیزی برای من این باعث خوشحالی‌ست که ما متوجه شدیم زنان و دختران جوانی در عرصه های مختلف ورزشی وجود دارند که سال‌هاست زحمت زیادی می‌کشند ولی ما نه تنها از حضورشان خبر نداریم، بلکه از میزان کار و مشقت‌هایی که سر راهشان قرار دارد هم چیزی نمی‌دانیم! با این حال آنها نا امید نمی‌شوند و در عرصه‌هایی که دوست دارند برای خودشان افتخار آفرینی می‌کنند.»

بازیگر «فروشنده» در ادامه می‌گوید: «ما همیشه عرق ملی داریم و می‌گوییم ورزشکاران برای ایران افتخار کسب کردند، اما به نظر من مهم‌تر از وجه ناسیونالیستی، این است که هر زن و دختری بفهمد که موقع آرزو کردن به امکاناتش نگاه نکند و زمانی که می‌خواهد یک هدفی را برای خودش تعیین کند، فقط موانع را نبیند چون این‌طورهیچ کاری پیش نمی‌رود.»

ترانه علیدوستی در مورد ساخت مستندهای ورزشی گفت: «من فکر می‌کنم اگر ساخت مستند‌های ورزشی باب شود، ما می‌توانیم صحنه‌های جذاب مسابقات ورزشکاران زن را هم مثل بسیاری از مردان ورزشکار که ما طرفدارشان می‌شویم و دوستشان داریم ببینیم و می‌فهمیم همچون ورزشکاران مرد که الگوی جامعه می‌شوند، زنان ورزشکار بسیاری هم وجود دارند که جلوی چشم ما نیستند. ای کاش ما آنها را بیشتر نگاه کنیم.»