کدخبر: ۱۹۵۳۸۶ لینک کوتاه

فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا: برای یک جنگ بزرگ آماده باشید

فرمانده یگان تفنگداران دریایی ارتش آمریکا در دیدار با سربازان آمریکایی مستقر در نروژ گفت که برای جنگی بزرگ ‌آماده باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، ژنرال «رابرت نلر» از ۳۰۰ تفنگدار آمریکایی مستقر در نروژ خواست که برای یک جنگ تمام عیار آماده باشند.

وی در ادامه گفت: امیدوارم که پیش بینی های من درست نباشد اما جنگی در شرف وقوع است و شما فراموش نکنید که برای چه اینجا هستید.

تفنگداران آمریکایی در «تروندهایم» نروژ در ماه ژانویه سال جاری برای پشتیبانی از  مرکز فرماندهی آمریکا در اروپا و ناتو مستقر شده‌اند.

رسانه‌های آمریکا گزارش می‌دهند که این ژنرال ارشد به عنوان یکی از اعضای ستاد مشترک ارتش مسئول برنامه‌ریزی اضطراری در پنتاگون است.

سخنگوی رابرت نلر گفت که در نقل قول ژنرال نلر به دشمن مشخصی اشاره نمی‌شود و این سخنان بیشتر برای انگیزه دادن به سربازان بوده است. به گفته او، سخنان نلر می‌بایست عاملی تشویقی برای سربازان آمریکایی باشد تا همچنان به تمرینات سخت نظامی ادامه دهند؛ زیرا فکر یک جنگ قریب‌الوقوع به سربازان انگیزه بیشتری برای آمادگی می‌دهد.

او همچنین به واشنگتن پست گفته است: من نمی‌توانم یک فرمانده نظامی حرفه‌ای را تصور کنم که به سربازان خود پیشنهاد دهد به منازعه فکر نکنند.