کدخبر: ۱۹۵۹۹۸ لینک کوتاه

خروج ده‌ها فرد مسلح به همراه خانواده‌هایشان از بیت جن در حومه دمشق

در چارچوب توافقی که بعد از عملیات ارتش سوریه در حومه جنوب غربی دمشق صورت گرفت روز جمعه ده‌ها تن از افراد گروه‌های مسلح به همراه برخی افراد خانواده‌هایشان تحت نظارت هلال احمر سوریه از منطقه بیت جن به سمت ادلب و درعا خارج شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در راستای اجرای توافق خروج افراد مسلح از منطقه بیت جن به منظور حفظ جان غیرنظامیان و حفظ زیرساخت‌ها در منطقه بعد از ظهر روز جمعه چهار اتوبوس ۶۵ فرد مسلح را به همراه خانواده‌هایشان از مسیر مشخص شده به استان ادلب منتقل کردند.

در جهت تکمیل اجرای توافقنامه عصر جمعه نیز شش دستگاه اتوبوس ۱۰۶ فرد مسلح را به همراه برخی از اعضای خانواده‌هایشان از منطقه بیت جن در ریف (حومه) دمشق به سمت شهر درعا منتقل کرد.

 

خبرنگار سانا گزارش داد، طی روزهای آینده طبق ضوابط و قوانین اجرایی وضعیت بقیه افراد مسلح مشخص شده و تحویل بقیه سلاح‌های سنگین آنها در مزرعه بیت جن و روستای بیت جن به یگان‌های ارتش سوریه صورت خواهد گرفت.

در نتیجه عملیات نظامی ارتش سوریه و هم‌پیمانان‌شان افراد مسلح در روزهای اخیر شاهد شکست‌هایی در صفوف خود بودند.

به گزارش این خبرگزاری، افراد مسلح قبل از اینکه ارتش سوریه وارد روستای مغر المیر و تل مروان شود و اقدام به پاکسازی آن از مین و مواد منفجره بکند، سلاح‌های سنگین خود را تحویل دادند.

افراد مسلح البته اقدام به آتش زدن مقرهای خود قبل از خروج از منطقه زدند تا شواهد و مدارکی که نشان می‌داد چه کشورهایی حامی آنها هستند را از بین ببرند.