کدخبر: ۱۹۶۱۸۱ لینک کوتاه

گزارشی از فضای دانشگاه تهران در دومین روز اعتراضات این دانشگاه

ایسنا:دانشگاه تهران در دومین روز اعتراضات مردمی مجددا با تجمعات دانشجویی روبرو شد، در ابتدا عده‌ای از دانشجویان با یکدیگر به گفت‌وگو پرداخته و عده‌ای دیگر شعارهایی سر می‌دادند.

به گزارش ایسنا، ساعت 14 : مقابل سر در اصلی دانشگاه تهران

جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران با ایجاد تجمعی جلوی در اصلی  این دانشگاه  در خیابان انقلاب اسلامی شعارهایی علیه وضعیت اقتصادی سر داده و حمایت خود را از نظام اعلام کردند.

آنها با در دست داشتن پرچم قرمز  یا حسین(ع) و پلاکاردهایی  شعار هایی  از جمله «ننگ ما ننگ ما مسئول بی‌درد ما»، «لبیک یا خامنه‌ای»، «مرفهین بی‌درد مایه ننگ ملت» سر دادند.

بر روی سر در اصلی دانشگاه تهران شعارهایی همچون «لبیک یا خامنه‌ای»، «دانشگاه جای فتنه‌گر نیست» دیوارنویسی شده.

ساعت 15؛ حیاط دانشگاه تهران جلوی ساختمان دانشکده هنر

دانشجویان در دسته‌های 50 تا 100 نفره چندین حلقه تجمع را تشکیل داده و دو به دو یا چند نفره به گفت‌وگو و مباحثه می‌پردازند. مباحثی همچون حقوق شهروندی، حقوق کارگری و مطالبات مردم در این میان مطرح می‌شود. همچنین موضوعاتی مانند پایگاه رای ابراهیم رییسی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 و شعارهای انتخاباتی حسن روحانی نیز جزو موضوعات مورد بحث است.

در این میان عده‌ای از دانشجویان شعار نان، کار، آزادی را سر می‌دهند.

یکی از دغدغه‌های دانشجویان جمع شده در این مکان این است که سر در دانشگاه را دانشجویان بسیجی برای تجمع انتخاب کرده‌اند و مردم خیابان تنها شعارها و مطالبات آنها را می‌شنوند و شعارهای این قشر از دانشجویان به گوش مردم نمی‌رسد.

15:45 دقیقه؛ پشت در اصلی دانشگاه تهران

دانشجویان بسیجی پشت در اصلی دانشگاه تهران که به سر در 50 تومانی معروف است، جمع شدند و با دست و فریاد شعارهایی را اعلام می‌کنند. «مرگ بر بی‌بی‌سی، فتنه انگلیسی»، « آمریکا را رها کن، فکری به حال ما کن» و «لبیک یا خامنه‌ای» از جمله این شعارها بوده است.

همچنین در دست این دانشجویان بسیجی پرچم‌های کوچک ایران و پرچم‌های مذهبی همچون پرچم امام حسین (ع) هم دیده می‌شود.

دانشگاه تهران، ساعت 16:15؛ درب‌های دانشگاه تهران به سمت خیابان انقلاب اسلامی

دانشجویان به دو گروه اصلی تقسیم شده‌اند، گروهی شامل تشکل‌های بسیجی و اصولگرا درست پشت درب اصلی دانشگاه تهران رو به خیابان تجمع کردند و همچنان با دست زدن شعارهایی را فریاد می زنند.

«اختلاس ها کم بشه، وضعیت بهتر میشه»، «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر»، «ماشاالله حزب الله»، « استقلال آزادی جمهوری اسلامی » و « ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» از جمله از شعارهای این دسته از دانشجویان بود.

به موازات مکانی که بسیجیان تجمع کردند؛ عده‌ای دیگر از دانشجویان مقابل خیابان انقلاب اسلامی پشت میله‌های دانشگاه جمع شده‌اند و آنها نیز شعارهایی از جمله «دانشجو آگاه است با کارگر همراه است»، « دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد»، « نان ،کار ،آزادی»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «آزادی، آزادی ْآزادی»،«کارگر دانشجو اتحاد اتحاد»، «لرستان، خوزستان تسلیت تسلیت نیروی انتظامی حمایت حمایت» و .... را سر دادند.

همچنان دانشجویانی از میان این دو گروه اصلی روبروی هم جمع می شوند و با تاکید بر این نکته که با هم دعوا ندارند و می خواهند صدای مردم باشند، با یکدیگر گفت‌وگو می کنند.

ذکر این نکته لازم است که عده‌ای از بسیجیان مانند یک گارد جلوی تجمع خود ایستاده‌اند و اجازه ورود دانشجویان به اصطلاح غیر خودی را به نزدیکی تجمعشان نمی دهند.