کدخبر: ۱۹۶۴۹۶ لینک کوتاه

استفاده ارتش آمریکا از شبکه هوش مصنوعی

نیروی دریایی ارتش آمریکا قصد دارد با استفاده از یک شبکه هوش مصنوعی جدید ناوگان خود و نقاط کلیدی و حساس را به یکدیگر مرتبط کند.

عملیاتی شدن این طرح که بدون استفاده از روش های نظامی و تسلیحاتی معمول صورت می پذیرد یک صرفه جویی چندمیلیارد دلاری را برای ارتش آمریکا به ارمغان می آورد.

شبکه یادشده که CANES نام خواهد گرفت کشتی ها، زیردریایی ها و برخی پایگاه های حساس ارتش آمریکا را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی به یکدیگر متصل می کند.

استفاده از CANES نیاز به نیروی انسانی برای مدیریت و کنترل کشتی ها، زیردریایی ها و مراکز مختلف را کاهش می دهد و طی سال های آینده به صرفه جویی مالی بی سابقه ای منجر می شود.

همچنین این سیستم می تواند به طور خودکار تهدیدها و اهداف دشمن را شناسایی کند و بر امنیت ناوگان نیروی دریایی آمریکا بیفزاید و آن را کمتر آسیب پذیر نماید.

نیروی دریایی آمریکا امیدوار است استفاده از این شبکه تا سال 2020 گسترش چشمگیری یابد و 190 کشتی و زردریایی و مرکز عملیاتی را دربر بگیرد. در حالی که نیروی هوایی امریکا نیز به دنبال اجرای طرح های مشابهی است، روسیه و چین نیز در حال به روزرسانی ارتش خود با استفاده از هوش مصنوعی هستند.