کدخبر: ۱۹۸۷۱۹ لینک کوتاه

عبور شبانه تانک‌های ترکیه از مرز سوریه + عکس

حمله ارتش ترکیه به منطقه عفرین در شمال سوریه تحت عنوان شاخه زیتون و به فرماندهی سپهبد اسماعیل متین تمل ادامه دارد.

در نخستین روز به شکل حمله توپخانه‌ای و بمباران برخی مناطق در شمال سوریه توسط هواپیماهای نظامی ترکیه ادامه یافت و بنا به اعلام مقامات ترکیه با حمله نیروی زمینی ارتش این کشور ادامه می‌یابد.

353465_896

بن‌علی ییلدریم نخست وزیر ترکیه بعد از حمله نیروهای این کشور به عفرین، هدف از عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه را پاکسازی منطقه از ظلم و ستم تروریست ها عنوان کرد و ادامه داد: ما در حال مبارزه با تروریسم هستیم و عملیات ما، مشروع است و نیروی زمینی ترکیه نیز فردا وارد عملیات خواهد شد.

353473_228

وی اظهار کرد: تاکنون ۹۵ درصد اهداف از پیش تعیین شده به طور دقیق مورد هدف قرار گرفته و حین این عملیات تنها تروریست ها هدف قرار می گیرند.

 بنا به اعلام ستاد کل ارتش ترکیه، در روز نخست این عملیات، ۱۰۸ مورد از مجموع ۱۱۳ موضع نیروهای پ.ی.د و پ.ک.ک در هفت منطقه از جمله پناهگاه و انبار مهمات آنها هدف قرار گرفته و به طور کامل منهدم شد.

ستاد کل ارتش ترکیه از مشارکت ۷۲ فروند جنگنده در این عملیات خبر داد و برخی رسانه های ترکیه، پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا در جنوب این کشور را محل اقدام نیروهای هوایی ترکیه در عملیات عفرین اعلام کردند.

353471_477

برخی رسانه های ترکیه نیز از کشته شدن بیش از ۱۰۰ تروریست وابسته به آمریکا در جریان عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه خبر دادند.