کدخبر: ۲۰۰۵۲۳ لینک کوتاه

دست خالی شفر از وجود مهاجمان گلزن

استقلال در شرایطی دیروز به استقلال باخت که تکل گل این تیم را مدافع- هافبک این تیم به ثمر رساند و مهاجمان این تیم روز بدی را پشت سر گذاشتند و در گلزنی ناکام بودند.

بردن ذوب آهن، می‌توانست استقلال را به بهترین رتبه فصل برساند. ذوب آهن و سایپا، هر دو تفاضل ضعیف‌تری از استقلال داشتند و تیم شفر با پیروزی در این بازی، به رده سوم جدول می‌رسید. جایگاهی که حتی بدون قهرمانی در جام حذفی هم سهمیه آسیایی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد و قرارداد مربی آبی‌پوشان هم به صورت خودکار تمدید می‌شد.

با این حال، استقلال این بازی فقط یک بار توسط وریا غفوری، دروازه حریف را باز کرد و دو گل هم خورد تا در جایگاه ششم جدول باقی بماند و اختلافش با ذوب آهن به شش امتیاز برسد. فاصله‌ای که امید استقلال را برای قرار گرفتن بین سه تیم اول، کمتر از قبل کرد. یکی از مشکلات استقلال در این بازی هم، نمایش ضعیف مهاجمان این تیم بود. مهاجمان استقلال بجز بازی با پارس جنوبی، در نیم فصل دوم نتوانسته‌اند هیچ بازی گل بزنند و بار گلزنی تیم روی دوش هافبک‌هایی مثل جپاروف و شجاعیان یا مدافعانی مثل غفوری و چشمی است.

علی قربانی که دیروز مهاجم اصلی استقلال بود و نمایش خوبی نداشت، سه گل زده و جابر انصاری هم توانسته دو بار برای استقلال منصوریان و مک‌درموت گل بزند. سجاد شهباززاده و حسن بیت سعید هم در بازی‌هایی که مهاجم استقلال بودند، نتوانستند گلی بزنند. ۵ گل از ۲۴ گل استقلال، یعنی حدود ۲۱ درصد، سهم مهاجمان تیم شفر در لیگ برتر است.

پرسپولیس صدرنشین لیگ، بیشتر از ۶۰ درصد گل‌هایش توسط سه مهاجم این تیم یعنی علیپور، منشا و طارمی زده شده و ذوب آهن هم بخش زیادی از موفقیتش را مدیون تبریزی و کی‌روش استنلی است. شاید اگر سهم مهاجمان استقلال فقط کمی از ۲۱ درصد بیشتر بود و شفر گلزنان بهتری در اختیار داشت، آن‌ها حالا کمترین فاصله را با صدر جدول داشتند.