کدخبر: ۲۰۰۶۸۳ لینک کوتاه

خرید عجیب، استقلال را به درسر می اندازد!

خرید یک هافبک دفاعی خارجی به جای مهاجم، یعنی استقلالی‌ها باید تا آخر فصل را با ترکیب چرخشی قربانی و انصاری در خط حمله سر کنند.

۵ گل در مجموع برای قربانی، انصاری، شهباززاده و بیت‌سعید در ترکیب استقلال، نشان می‌دهد تیم شفر برای برداشتن قدم بلندتری در جدول نیاز به یک مهاجم جدید دارد. استقلال در هفته‌های اخیر، مهاجمان خارجی زیادی را به ایران آورد و با هر کدام از آن‌ها با دلیلی قرارداد نبست. در نهایت کسی که نظر مسئولان و کادرفنی باشگاه را جلب کرد و استقلالی شد، بویان نایدنوف بود. بازیکنی که سابقه بدی ندارد اما هیچوقت، نه گلزن بوده و نه گل‌ساز متبحری محسوب می‌شود.

پست تخصصی نایدنوف، هافبک مرکزی و هافبک دفاعی است. او این فصل در لیگ حرفه‌ای مصر، فقط ۴ بازی در ترکیب اصلی قرار گرفت و یک پاس گل داد. فصل پیش که بازیکن ثابت رابوتنیچکی مقدونیه بود هم در ۳۰ بازی، آمار ۴ گل و ۳ پاس گل را به جا گذاشت که بهترین کارنامه‌اش در زمینه گلزنی و گل‌سازی است. آماری که نشان می‌دهد نقش او در زمین، بر خلاف تصور تهاجمی نیست.

استقلال در روزهایی که نیاز پررنگی به مهاجم نوک دارد، در پستی بازیکن خریده که بهترین مهره‌هایش در آن حضور دارند. امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید باقری و روزبه چشمی، هافبک دفاعی‌های متخصص استقلال هستند که بخاطر ترافیک در این پست،‌ گاهی مجبورند در دیگر پست‌های زمین به میدان بروند. حالا استقلال به جای خرید یک مهاجم گلزن، نایدنوف را هم به جمع هافبک دفاعی‌هایش اضافه کرده تا در پرترافیک‌ترین پستش، رقابت از این هم بیشتر شود.