کدخبر: ۲۰۰۷۰۴ لینک کوتاه

سلطه «اپل موزیک» بزودی آغاز خواهد شد

اسپاتیفای به عنوان یک سرویس استریم آنلاین موسیقی همیشه بیشترین تعداد کاربران را به خود اختصاص داده است. اپل هم از زمان تولد اپل موزیک یعنی سال ۲۰۱۵ به دنبال این بوده که جایگاه یاد شده را از اسپاتیفای بگیرد اما در این زمینه تاکنون ناموفق بوده است. اما سرعت رشد اپل موزیک و اقدامات جدید اپل ممکن است این اتفاق را ممکن کند.

همانطور که گفته شد طبق آخرین اطلاعات موجود اسپاتیفای اکنون 70 میلیون کاربر دارد که حق اشتراک ماهیانه پرداخت می‌کنند و این مقدار تقریباً دو برابر مشترکین 36 میلیونی اپل موزیک بوده که ماهانه خرید می‌کنند. این در حالی است که اسپاتیفای 70 میلیون مشترک دارد که از اپلیکشین رایگان و تبلیغ محور این سرویس استفاده می‌کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، اپل موزیک توانسته که ماهانه 5 درصد به کاربران خود اضافه کند در حالی که این نرخ برای اسپاتیفای تنها 2 درصد است. از طرف دیگر تعداد کاربران آزمایشی سرویس استریم موسیقی اپل از همتایش 3 تا 4 برابر بیشتر است.

اگر نرخ رشد کاربران اپل موزیک سرعت خود را حفظ کند ممکن است سرویس یاد شده تا تابستان آینده بتواند از اسپاتیفای سبقت گرفته و عنوان پرطرفدارترین سرویس استریم موسیقی پولی را به خود اختصاص دهد.

شاید یکی از علل نزدیک شدن اپل موزیک به اسپاتیفای این باشد که این سرویس به صورت پیش فرض در تمامی محصولات شرکت کوپرتینویی نظیر آیفون، آیپد و نسل سوم ساعت‌های هوشمند اپل واچ‌ نصب شده است.