کدخبر: ۲۰۰۷۸۹ لینک کوتاه

لاریجانی: یکی از معاونان رئیس جمهور اقتدار و جایگاه مجلس را خدشه دار کرده است

ايسنا : سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نسبت به آنچه که توئیت پراکنی یکی از معاونان رئیس جمهور و تحت تاثیر قرار گرفتن شأن و جایگاه مجلس خواند، به لاریجانی تذکر داد و گفت: یکی از معاونان رئیس جمهور با توئیت پراکنی، اقتدار و جایگاه مجلس را خدشه دار کرده است.

بهروز نعمتی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۲۴ آِیین نامه داخلی مجلس گفت: یکی از معاونان رئیس جمهور در توئیتی گفته است: «امروز کمیسیون تلفیق و مجلس به بهانه تصویب بودجه میدان‌دار تغییر قوانین کشور شده و همه چیز را تغییر داده‌اند». متاسفم که بگویم که مجلس ایرادات لایحه بودجه دولت را برطرف می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس،‌ ادامه داد: این موضوعات کم ارزش‌تر از این است که یک معاون رئیس جمهور چنین سخن بگوید.

لاریجانی در واکنش به این تذکر گفت: این کار، کار نادرستی است. مگر لایحه خیلی منقحی به مجلس داده‌اید که توقع تصویب عین آن را دارید، کل لایحه بودجه دولت مشخص است و موارد کمی که در مجلس تغییر یا اصلاح شده نیز مشخص است. حالا چه چیزی را به هم ریخته‌ایم؟ چرا جامعه را با این سخنان به هم می‌ریزید؟

واکنش نوبخت

سخنگوی دولت در واکنش به توئیت شب گذشته یکی از معاونان رئیس جمهور گفت: حتما با معاون رئیس جمهور که این توئیت را داده صحبت می‌کنم.

محمدباقر نوبخت در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که رئیس مجلس گفت: مجلس در راستای تنقیح و اصلاح قانون بودجه گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: خرسندی ملت این است که قوا در راستای وحدت گام بردارند.

نوبخت افزود: تقویت مجلس در راستای تقویت دولت و نظام است و بنده حتما با معاون رئیس جمهور که این توئیت را داده است صحبت می‌کنم.

سخنگوی دولت متذکر شد: باید همواره از کلمات احسنت نسبت به یکدیگر استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و معاون رئیس جمهور شب گذشته در توئیتی نوشت: امروز کمیسیون تلفیق و مجلس به بهانه تصویب بودجه، میدان‌دار تغییر قوانین کشور شده و همه چیز را تغییر می‌دهند.