کدخبر: ۲۰۲۹۷۹ لینک کوتاه

قربانیان داعش وطنی

یک هفته از آشوب خیابان پاسداران و شهادت ماموران ناجا و ۲نفر از نیروهای بسیجی در این حادثه می گذرد، اما آن چه در ذهن ها می ماند، حضور چشمگیر مردمی در مراسم تشییع و سخنان خانواده شهداست.

به گزارش خبرنگار مهر، اصل ماجرای اغتشاش دراویش و حادثه شهادت ۴شهید امنیت، به پیش از ۳۰ بهمن ماه باز می گردد؛ دو هفته پیش از این تاریخ، شاهد نخستین آشوب ها در خیابان پاسداران بودیم که با حضور به موقع پلیس، این ناآرامی ها جمع شد. روز بعد سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه بازدید رئیس پلیس مسکو از پلیس فاتب در جمع خبرنگاران گفت: اخبار و اطلاعات مبنی بر دستگیری یا برخورد با دراویش کاملا دروغ است و رسانه های معاند به این مسائل دامن می زنند. نه پلیس و نه دادستانی هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش در تهران نداشته و نخواهند داشت.

سردار رحیمی با اشاره به اخباری مبنی بر برخورد با دراویش گفت: این برخورد نیز ناشی از دروغ پراکنی رسانه های معاند بوده و یکسری اقدامات هم از سوی برخی افراد که از رافت و رحمت پلیس سوءاستفاده کردند، صورت گرفته بود.

وی گفت: تاکید می کنیم همه باید قوانین و مقررات را در چارچوب نظام رعایت کنیم.

با این حال با وجود اعلام پلیس و ایجاد آرامش، دو هفته بعد یعنی غروب ۳۰بهمن ماه، اغتشاش خونین در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران آغاز شد؛ حادثه ای که به شهادت ۴شهید امنیت و دستگیری ۳۰۰نفر از اغتشاش گران انجامید؛ اغتشاش گرانی که با حمله به کلانتری و هجوم با اتوبوس و سواری به سمت نیروهای پلیس، باعث شهادت ۳مامور ناجا، یک نیروی بسیجی و مجروحیت ۳۰مامور دیگر شدند. ضمن اینکه ۲۶ دستگاه خودروی شخصی توسط آشوبگران تخریب و ۱۹ پلاک منزل واحد مسکونی هم مورد تجاوز و تخریب واقع شده است.

افتخار می‌کنیم فرزندمان در دهه فاطمیه به شهادت رسید

مراسم تشییع پیکر شهدای ناجا صبح روز پنجشنبه سوم اسفندماه از ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد. یکی از نکات قابل توجه در مراسم تشییع و بزرگداشت شهدای امنیت ناجا، اظهارات خانواده شهدا بود که با افتخار از شهادت فرزندشان و تاکید بر تداوم راه شهادت سخن می گفتند.

مادر شهید بایرامی با بیان این مطلب که افتخار می کنم پسرم در ماه رجب متولد شده و در دهه فاطمیه به شهادت رسیده است، گفت: بزرگترین افتخار برای خانواده ما، شهادت پسرم است.

وی گفت: پسرم عاشق شهادت بود و قطعا این بهترین خواسته خداوند برای او بود و او را به آرزویش رساند.

مادر این شهید ادامه داد: پسرم چشم پاک و عاشق نظام بود، برای نظم و آرامش مردم تلاش بسیاری کرد و خدا نیز پاداش تلاش های او را داد.

پدر این شهید نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پسرم از لحاظ تقوا و اعتقادی متفاوت بود؛ ورزشکار، مومن و معتقد به نظام بود.

وی اضافه کرد: خدا خودش این پسر را به ما داد و خودش او را از ما گرفت.

چه افتخاری بالاتر از شهادت می توانست نصیب فرزندم شود

مادر شهید رضا امامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شهادت فرزندش گفت: فاطمه زهرا(س) این پسر رشید را به من داد و در ایام شهادت این بانو هم فرزندم شهید شد. چه افتخاری بالاتر از این؟ اصلا افتخاری بالاتر از شهادت وجود دارد؟

این مادر شهید ادامه داد: اگرچه از دست دادن جوان داغ بزرگی است اما خوشحالم که پسرم جانش را برای این نظام و برای امنیت آن داده، پسرم عاشق ولایت بود و عاشق شهادت.

وی با بیان این مطلب که خدا را شکر می کنم که خدا خواسته او را ادا کرد، گفت: شهادت یک افتخار است که نصیب هر کس نمی شود.

پدر شهید امامی نیز گفت: پسرم همیشه می گفت هدف فقط این است که به جامعه انقلابی خدمت کنم، این هدف برای او مقدس بود و جانش را برای این هدفش داد.

این پدر شهید با بیان این مطلب که جانبازی برای هدف، مقدس است ادامه داد: پسرم هدف والایی در زندگی داشت و ما خوشحالیم که برای تحقق این هدف تا شهادت پیش رفت. ما به فرزند شهیدمان افتخار می کنیم.

امنیت در سایه تبعیت از ولایت فقیه حاصل می شود

مادر شهید محمدحسین حدادیان نیز در جمع خبرنگاران گفت: ما اگر طالب امنیت هستیم، باید تابع ولایت مطلقه فقیه باشیم، از مسئولین می خواهم تا ریشه کن نشدن این جریان دست برندارند، من اشد مجازات را می خواهم.

وی افزود: شهید من بسیجی و شهید راه ولایت بود، ما اگر طالب امنیت هستیم، باید تابع ولایت مطلقه فقیه باشیم.

این مادر شهید ادامه داد: اتفاقی که افتاد، کار یک فرد نیست بلکه کار یک جریان است، ان شاالله دست این جریان از پشت پرده آشکار و رسوا شود.

مادر شهید حدادیان تصریح کرد: از مسئولین می خواهم تا ریشه کن نشدن این جریان دست برندارند، من اشد مجازات را می خواهم.

وی تاکید کرد: آرزو می کنم که سربازها چنین بلاهایی سرشان نیاید، باید از این خون ها برای آسایش این مملکت پاسداری شود، همان طور که امام فرمودند اگر می خواهید آسیبی به مملکت نرسد، باید پشتیبان ولایت فقیه باشید.

پدر این شهید نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر ایمان پسرش گفت: پسرم سه ویژگی بارز داشت، اول ایمان راسخش بود به طوری که حتی یک رکعت نماز قضا و یک روزه قضا نداشت. ویژگی دیگر او احترام به پدر و مادر بود و ویژگی دیگر جان فدایی برای نظام و ولایت.

وی گفت: محمد حسین من علی رغم سن کمش اما واقعا آگاه به امور زمانش بود و من به شهادت او افتخار می کنم.

پدر این شهید در خاتمه گفت: پسر من در مسجد بزرگ شده بود و بهترین سرانجام برای این فرد، شهادت بود.

حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع شهدای امنیت

یکی دیگر از موضوعاتی که در مراسم تشییع و بزرگداشت این شهدا مشهود و قابل توجه بود، حضور چشمگیر مردمی بود که برای تشییع شهدای امنیت کشور به صحنه آمده بودند.

شهدای ناجا بر روی دست های جمعیت کثیری از مردم تهران تشییع شدند و آن چه بیش از همه در گزارش ها و تصاویر ثبت شده دوربین ها خودنمایی می کرد، حضور باشکوه مردم بود.

این حضور به حدی چشمیگر بود که همه مسئولان کشوری و لشکری از این همراهی تقدیر کردند.

رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم تشییع شهدای امنیت گفت: ناجا مظهر اقتدار و نظم و امنیت داخلی کشور است و اینها را نه امروز بلکه همیشه مدیون این نیرو هستیم. مردم هم با حضور کم نظیر خود در مراسم تشییع این عزیزان نشان دادند که همیشه پشت نظام هستند و درایت لازم را برای شناخت توطئه های دشمن دارند.

سردار اشتری فرمانده ناجا با اشاره به حضور مردم گفت: عزیزانی که بر دستان مردم بزرگوار و شهید پرور تهران تشییع می‌شوند برای امنیت، آرامش و نظم بیشتر به شهادت رسیده‌اند. از مردم که در مراسم تشییع این شهدا سنگ تمام گذاشته و حضور فعال و کم نظیری داشتند تشکر می‌کنم و امیدوارم که سرباز خوبی برای این مردم بوده و از امنیتی که به واسطه خون شهدا به دست آمده به خوبی پاسداری کنیم.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت تهران نیز در روز تشییع پیکر این شهدا با اشاره به حضور مردم گفت: حضور چشمگیر مردم در این مراسم معنادار بود و درس خوبی به دشمنان نظام داد. مردم با حضورشان از این شهدا تکریم کردند.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ نیز گفت: مردم همانطور که از نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج دفاع و پشتیبانی کردند مثل گذشته پشتیبان آنها هستند و مطمئن باشند که نیروهای انتظامی نیز برای دفاع از مردم و برقراری نظم و امنیت در صحنه بوده و کوتاهی نمی‌کنند.

تاکید بر برخورد قاطع با اغتشاش گران

هم خانواده شهدای امنیت، هم مردم حاضر در تشییع و هم مسئولان بر برخورد قاطع با عاملان این اغتشاش تاکید کردند.

سردار اشتری در مراسم تشییع با تاکید بر اینکه با هر فرقه و تفکری که امنیت را به خطر بیندازد، قاطعانه برخورد می کنیم، گفت: این اغتشاشگران داعشی در کمترین زمان ممکن محاکمه و به سزای عملشان می رسند.

فرمانده ناجا تاکید کرد: نیروی انتظامی با همه اغتشاشگران، همه فرقه ها و تفکراتی که بخواهند امنیت کشور را به مخاطره بیندازند با قاطعیت تمام برخورد می کند و مماشات نمی کند.

سردار اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم حضور دارد و به صورت شبانه روزی برای برقراری نظم و امنیت مشغول خدمت رسانی است.

وی گفت: ما از مرزها گرفته تا جاده ها و شهرها و خیابان ها، در کنار مردم هستیم و بیشترین تماس را با مردم داریم و امنیت امروز مرهون انجام وظیفه ماموران نیروی انتظامی و خون شهداست.

سردار اشتری در پایان گفت: ان شاء الله در کمترین زمان ممکن این اغتشاشگران داعشی و مخلان امنیت در محکمه عدل محاکمه خواهند شد و به سزای عملشان می رسند.