کدخبر: ۲۰۳۳۹۲ لینک کوتاه

آمار جالب توجه استقلال در نیم فصل دوم

مهر:تیمی که ابتدای امسال و حتی تا نیم فصل اول ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را داشت، در نیم فصل دوم صاحب بهترین خط حمله شده است.

یکی از آمار بسیار آزاردهنده برای تیم استقلال در ابتدای فصل، گل های زده این تیم بود. آبی پوشان که فصل گذشته خط حمله ای قوی داشتند، در این فصل ۲۲۲ دقیقه طول کشید تا به اولین گل خود برسد. اما شکسته شدن طلسم گلزنی این تیم توسط جبارف در مقابل تراکتورسازی باز هم باعث نشد تا روند گلزنی های این تیم آغاز شود. آبی پوشان تا هفته هفتم تنها ۲ بار موفق به گلزنی شدند و حتی ۲ گلی که در هفته هشتم به تیم سپیدرود زدند هم باعث نشد تا لقب ضعیف ترین خط حمله لیگ برتر از این تیم گرفته شود.

آبی پوشان تا هفته چهاردهم با ۸ گل زده همچنان ضعیف ترین خط حمله لیگ را داشتند و در پایان نیم فصل نخست با ۱۱ گل زده تنها از سیاه جامگان و نفت تهران در این زمینه عملکرد بهتری داشت. 

خط حمله استقلال اما در نیم فصل دوم شرایطی به مراتب بهتر داشت. خط حمله متحول شده آبی پوشان در نیم فصل دوم با ۲۱ گل زده دارای بهترین عملکرد شد و عنوان قوی ترین خط حمله نیم فصل دوم را از آن خود کرد. شاگردان شفر در نیم فصل دوم ۱۰ بار به میدان رفته اند و ۲۱ گل زده اند تا آمار بیشتر از ۲ گل به ازای هر بازی را از خود به جای بگذارند. 

در نیم فصل دوم بیشترین گل ها را تیم های خوزستانی از استقلال دریافت کرده اند. صنعت نفت و فولاد هر یک ۴ و استقلال خوزستان هم ۳ بار از آبی پوشان تهران گل خوردند تا شاگردان شفر با زدن ۱۱ گل در این سه بازی بیشترین سهم را از گلزنی خود از تیم های خوزستانی گرفته باشند.