کدخبر: ۲۰۶۳۴۴ لینک کوتاه

مهمترین خبر های مطبوعات خارجی ۵ آوریل ۲۰۱۸

اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فیس بوک به شکل غیرقانونی توسط کمبریج آنالیتیکا مورد استفاده قرار گرفته است / حمله سایبری به دلتا ایرلاین – اطلاعات مشتریان به سرقت رفت

دیلی اکسپرس: حمله سایبری به دلتا ایرلاین – اطلاعات مشتریان به سرقت رفت / فرانسه تا ماه ژوئن ارتش اروپایی را راه می اندازد و بریتانیا هم دعوت شده حتی پس از خروج از اتحادیه اروپا / بحران در خلیج فارس؛ یمنی ها مخازن نفت عربستان سعودی را هدف گرفتند.

ایندیپندنت: اطلاعات 87 میلیون کاربر فیس بوک به شکل غیرقانونی توسط کمبریج آنالیتیکا مورد استفاده قرار گرفته است / فیلمی منتشر شد که نشان می دهد تک تیرانداز صهیونیست به زانوی فوتبالیست فلسطینی شلیک می کند.

رویترز: این هفته ایالات متحده تحریم هایی را علیه سرمایه داران روس وضع خواهد کرد / ترکیه، ایران و روسیه اعلام کردند که برای ایجاد ثبات در سوریه تلاش می کنند / کارمند سابق یک بانک سوئیسی که فاش کرده بود این بانک دست به چه تخلفاتی زده در اسپانیا بازداشت شد.

نیویورک تایمز:  10 ماه از آتش سوزی برج گرنفل در لندن گذشته است، اما نجات یافتگان این برج همچنان سرگردان هستند.

گاردین: برنامه فرانسه برای کاهش 30 درصدی تعداد نمایندگان پارلمان پیش از انتخابات بعدی / دولت چک می خواهد دوچرخه سواری را در میدان ها و مکان های تاریخی شهر پراگ ممنوع کند .