کدخبر: ۲۰۷۷۲۴ لینک کوتاه

انتقاد احمدخاتمی از مقایسه امروز با دوران شاه!

احمد خاتمی از افرادی که به بهانه هر مشکلی به دوره شاه اشاره می‌کنند، انتقاد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از امام جمعه موقت تهران گفت: بسیار وقیحانه است، تا مشکلی در جامعه به وجود می‌آید، عده‌ای سریعاً در مقام مقایسه جامعه فعلی با رژیم گذشته بر می‌آیند و می‌گویند در زمان شاه ملعون ‌چنین نبود.

سیداحمد خاتمی در اجتماع مسئولان هیاتهای مذهبی و ائمه جمعه و جماعات شهرستان ابرکوه افزود: مردم 40 سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند و به فضل خدا چندین 40 سالگی را هم پشت سرخواهند گذاشت و از دشمنان هم هیچ ابایی ندارند. موضع ولایت نظام باید حفظ شود، انقلاب بر پایه ولایت مداری، دینداری، امنیت، استقلال و مردم سالاری دینی به سرعت در حال حرکت است. سرمایه نظام و انقلاب مردم هستند. با انتقاد سازنده تحلیل کنند و خوبی، عظمت و شکوه انقلاب و نظام را ببینند.

 خاتمی با بیان اینکه امروزه اخبار کذب علیه نظام در فضاهای مجازی با مدیریت بیگانگان به ویژه در کانال‌ های تلگرامی و اینستاگرام منتشر می‌شود یادآورشد: مردم ابتدا باید اصل را بر دروغ بودن این مطالب بگذارند و به شایعات و دروغ پردازی های دشمنان توجه نکنند. در فضاهای مجازی بیگانه هیچ‌ گونه تقوا و کنترلی نیست. هرکسی هر دروغی بخواهد منتشر می‌کند، اما باید دانست که این محیط ‌ها شمشیر دو لبه ای است دامن کذاب را خواهد گرفت.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت ایران 40 سال اخیر بحران های زیادی همچون جنگ تحمیلی، تحریم ها و تهدیدها را دیدند، تاکید کرد: ماندگاری انقلاب اقتدار و حریم ولایت کشور را حفظ کرده و خواهند کرد. امنیت خوبی در کشور حاکم است. چندی پیش داعشی ها دزدانه وارد کشور شدند تا نمایندگان مجلس را بکشند، پس از آن هیچ موجی در کشور ایجاد نشد، اما اگر این اتفاق در لندن و پاریس رخ می‌داد تا یک ماه سایه ترس بر سر مردم آن کشور ها حاکم بود.

خاتمی اضافه کرد: بسیار وقیحانه است، مشکلی در جامعه به وجود می‌آید، عده‌ای سریعاً در مقام مقایسه جامعه فعلی با رژیم گذشته بر می آیند و می‌گویند در زمان شاه ملعون ‌چنین نبود، واقعیت این است که در آن زمان دین در سطح حاکمیت، استقلال و آزادی وجود نداشت، ایران برده آمریکا و فضای خفقان بر کشور حاکم بود. پرچم انقلاب را کسانی می‌توانند حمل کنند که اهل بصیرت باشند و برای حفظ دین بهای آن را پرداخت کنند، باید مواضع دین را که همان مواضع ولایت است، بشناسند. موضع ولایت این است که مسئولان در عرصه خدمت‌ رسانی حمایت و به آنان کمک کنند و هیچ کسی با نقد منصفانه مخالف نیست اگر نقدی بر مسئولان وارد است باید تبین و روشنگری نسبت به آن صورت گیرد.