کدخبر: ۲۰۷۷۷۵ لینک کوتاه

از پوتین به مکرون: اقدامات خطرناک عواقب پیش بینی نشده دارد

پوتین در یک تماس تلفنی به رئیس جمهور فرانسه گوشزد کرد که اقدامات خطرناک و نادرست در قبال سوریه عواقب غیرقابل پیش بینی در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از پاریس، ­روسای جمهور فرانسه و روسیه تلفنی گفت و گو کردند.
کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد: «امانوئل مکرون» در تماس تلفنی با«ولادیمیر پوتین» ناراحتی خود را از اقدام روسیه به وتوی قطعنامه های شورای امنیت درباره تحقیق درخصوص حملات شیمیایی در سوریه ابراز داشت.
بنا براعلام کاخ الیزه،«مکرون» همچنین با ابراز تاسف از افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه به «ولادیمیرپوتین» اعلام کرد، وتوی قطعنامه جدید در باره حملات شیمیایی در سوریه پشیمانی به بار خواهد آورد.
رئیس جمهور فرانسه همچنین گفت و گوهای بیشتر میان پاریس و مسکو را خواستار شد.پوتین در این تماس تلفنی به مکرون درباره هرگونه اقدامات خطرناک در سوریه هشدار داد.
کرملین در بیانیه ای پس از این تماس تلفنی اعلام کرد: «مهمترین مسئله خودداری از اقدامات خطرناک و نادرستی است که منجر به نقض منشور سازمان ملل متحد می شود و عواقب غیر قابل پیش بینی خواهد داشت».
در این بیانیه آمده است: «ولادیمیر پوتین بر اجرای درست تحقیقاتی هدفمند و کامل تاکید کرد و افزود تا زمان به اتمام رسیدن چنین تحقیقاتی نبایداتهاماتی علیه هیچ فردی مطرح شود.»