کدخبر: ۲۰۷۸۴۷ لینک کوتاه

خط و نشان آمریکا برای بشار اسد

فارس : رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بیانیه‌ای بعد از تجاوز کشورهای غربی به سوریه گفت که «موج اول حملات» به پایان رسیده است.

«جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بیانیه‌ای بعد از تجاوز کشورهای غربی علیه سوریه گفت که موج اول این حملات به پایان رسیده است. 

 

دانفورد گفت: «این موج از حملات هوایی پایان یافت و به همین دلیل هم هست که ما الان داریم با شما صحبت می‌کنیم.»

 

علی‌رغم این «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا در همان کنفرانس خبری گفت آمریکا برای انجام حملات بیشتری برنامه‌ریزی نکرده است. وی گفت که این حملات فعلاً «تک‌مرحله‌ای» بوده‌اند.

 

متیس در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا قصد ادامه اقدامات نظامی علیه سوریه را دارند گفت همه چیز به بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بستگی دارد.

 

او گفت: «در صورتی که بشار اسد تصمیم به استفاده بیشتر از سلاح‌های شیمیایی بگیرد [باز هم حمله انجام خواهد گرفت] اما فعلاً این حملات، تک مرحله‌ای هستند و من معتقدم که پیام قدرتمندی به او فرستاده تا از انجام دوباره این کار منصرف شود.»

 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد دستور حمله به سوریه را صادر کرده است. 

 

وی گفت: «اندکی پیش من به نیروهای مسلح آمریکا دستور آغاز حملات به مواضعی در سوریه که با توانمندی‌های شیمیایی بشار اسد مرتبط هستند را صادر کردم.»

 

جوزف دانفورد هم گفت که آمریکا مواضع مورد نظر برای حملات را به نحوی انتخاب کرد تا خطر هدف قرار دادن نیروهای روسیه را کاهش دهد. د