کدخبر: ۲۰۷۹۳۷ لینک کوتاه

یک پرسپولیسی و استقلالی در بهترین های انفرادی آسیا

در پایان هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، تیام در بین تیم های ایرانی بهترین گلزن بوده و علیپور نیز بیشترین شوت را داشته است.

در شرایطی به استقبال هفته ششم لیگ قهرمانان می رویم، " ترین های انفرادی" نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را بررسی خواهیم کرد.

بهترین گلزن: مامه تیام از استقلال با 4 گل

این آمار در شرایطی ثبت شده است که تیام تنها 271 دقیقه برای آبی پوشان بازی کرده و به طور میانگین در هر 68 دقیقه یک گل به ثمر رسانده است.

تمامی گل های مهاجم آبی ها با پای راست و در محوطه جریمه زده شده. تیام به طور کل 6 شوت روانه دروازه حریفان کرده که این شوت ها از دقت 60 درصدی برخوردار بوده.

وی همچنین موفق به ارسال 4 پاس کلیدی نیز شده است. مهاجم شماره 7 آبی ها 4 دریبل موفق هم در کارنامه خود ثبت کرده. ارسال 51 پاس که از دقت 78.5 درصدی برخوردار بوده، از دیگر آمار های تیام بوده است.

بیشترین شوت: علی علیپور از پرسپولیس با 16 شوت

مهاجم سرخ پوشان به طور متوسط در هر 28 دقیقه یک شوت به سمت دروازه حریفان زده که دقت شوت های وی نیز 68.8 درصد بوده است. به لحاظ تعداد پاس های ارسال شده نیز علیپور 73 پاس داشته که این پاس ها از ضریب اطمینان 67 درصدی برخوردار بوده. در زمینه دریبل موفق نیز وی 8 بار موفق شده یار پیش روی خود را به واسطه دریبل جای بگذارد.

علیپور همچنین موفق به زدن سه گل نیز شده که دو تا از آن ها با پای راست بوده و دیگری با پای چپ.

بیشترین پاس گل: فرشید اسماعیلی از استقلال با 4 پاس گل

شماره 8 آبی ها با ارسال 4 پاس گل، روی نیمی از گل های استقلال تأثیر مستقیم داشته. وی که در پست های مختلفی به بازی گرفته شده، موفق به ارسال 141 پاس شده که 113 تا از آن ها به مقصد رسیده است. وی به طور کل 8 پاس کلیدی ارسال کرده و به لحاظ جناح ارسال پاس ها نیز 23.4 درصد از پاس های اسماعیلی رو به جلو بوده است.

بیشترین خلق موقعیت: محمد رضا حسینی و احسان پهلوان با 12 خلق موقعیت

در زمینه خلق موقعیت، محمدرضا حسینی و احسان پهلوان به طور مشترک با 12 خلق موقعیت در جایگاه اولِ نمایندگان ایران قرار گرفته اند.

پهلوان 11 پاس کلیدی را ارسال کرده تا از این حیث شرایط درخشانی داشته باشد. شماره 7 ذوبی ها هم موفق به ارسال 10 پاس کلیدی شده است.

بیشترین پاس: مهدی کیانی از تراکتورسازی با 387 پاس

هافبک کهنه کار تراکتورسازان بیشترین تعداد پاس را در میان نمایندگان ایران داشته است. بررسی کیفیت پاس های کیانی نیز مشخص می کند هافبک سرخ پوشان شرایط خوبی داشته. پاس های وی از دقت 83.7 درصدی برخوردار بوده که 35.9 درصد از آن ها رو به جلو بوده و کیانی تنها در 6.2 درصد از مواقع پاس رو به عقب ارسال کرده است. مسلما داشتن هافبکی که بیشترین تعداد از پاس هایش رو به جلو بوده، غنیمتی بزرگ برای هر تیمی محسوب می شود.

بیشترین سیو: رشید مظاهری از ذوب آهن با 20 سیو

گلر ذوبی ها با 20 سیو در 5 دیدار، از این حیث در رده نخست دروازه بانان ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان قرار گرفته. وی در دو دیدار کلین شیت داشته و در 5 مورد دروازه ذوب آهن را نجات داده است. به طور کل حسینی در 74 درصد از توپ هایی که به سمت دروازه اش رفته، واکنشی موفق داشته است.