کدخبر: ۲۰۸۱۱۱ لینک کوتاه

اسطوره باشگاه فوتبال رم خطاب به بارسایی ها

ما«آب‌نبات چوبی» نیستیم !

کاپیتان سابق تیم فوتبال رم به آن دسته از کسانی که حذف جالوروسی توسط لیورپول در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را قطعی می‌دانند، هشدار داد.

فرانچسکو توتی می‌گوید دست‌کم گرفتن رم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بعد از اتفاقی که در بازی برگشت این تیم برابر بارسلونا رخ داد، اشتباه محض است.

توتی با یادآوری خوشحالی بارسلونایی‌ها از روبه‌رو شدن با رم بعد از قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی، در برنامه تلویزیونی آمیچی ایتالیا گفت: همه تصور می‌کردند که کار ما تمام شده است و بازی برگشت‌مان برابر بارسلونا را تشریفاتی می‌دانستند. زمانی که قرعه‌کشی مرحله قبل انجام شد، بارسلونایی‌ها خوشحال بودند که ما حریف‌شان شده‌ایم و روزنامه‌های محلی‌شان حتی از رم به عنوان «آب‌نبات چوبی» یاد کردند. بازی رفت 90 درصد همانطوری رقم خورد که مردم انتظار داشتند اما خوشبختانه برنده این بازی‌ها در طول 180 دقیقه تعیین می‌شود. هر بار که من کلیپ‌های بازی آن شب‌مان را می‌بینیم احساس غرور می‌کنم. شبی به یاد ماندنی بود.

رم در مرحله نیمه نهایی به مصاف لیورپول می‌رود، همان تیمی که جالوروسی را در ضربات پنالتی فینال جام باشگاه‌های اروپای سال 1984 شکست داد.

توتی افزود: فوتبال حیرت‌آور است چون همیشه به شما فرصتی دیگر می‌دهد. این بار، من تا حدودی بابت اینکه مصاف‌مان با لیورپول تک حذفی نیست و رفت و برگشتی است، ناراحتم.

کاپیتان سابق رم که در پایان فصل گذشته و در سن 40 سالگی بازنشسته شد، با ابراز نارضایتی از وضعیتش در دو سال پایانی حضورش در رم زیر نظر لوچانو اسپالتی، اظهار داشت: طی دو فصل گذشته، من فقط یک بازیکن نیمکت‌نشین نبودم. من تحت فشار بودم. برای اینکه نظر سرمربی را جلب کنم، می‌بایست دوبرابر تلاش کنم اما می‌خواهم آن خاطرات منفی را به چیزی مثبت تبدیل کنم.