کدخبر: ۲۰۸۳۳۵ لینک کوتاه

اردوغان: هدف ترکیه ایجاد امنیت در سوریه است

رئیس جمهور ترکیه گفت برای چیره شدن عدالت و امنیت در سوریه به مفاهیم جامع‌تری نیاز است.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ینی شفق، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، امروز دوشنبه اعلام کرد برای چیره شدن عدالت و امنیت  بر سوریه به مفاهیم جامع تری نیاز است.

وی با اشاره به اینکه موضوع کاربرد سلاح های  نامتعارف در سوریه را نباید نادیده گرفت، مدعی شد: چطور می توان صلح را حکم فرما کرد در حالی که مردم با سلاح های نامتعارف کشته می شوند؟ ما خواستار برقراری پایه های صلح جهانی هستیم. هدف ما این است که سوریه را امن و سالم نگه داریم.

رئیس جمهور ترکیه روز گذشته ضمن حمایت از حمله موشکی به سوریه، مدعی شده بود: عامل حمله به دوما باید تاوان این اقدام خود را بپردازد.  

بامداد شنبه ائتلاف متشکل از آمریکا، انگلیس و فرانسه با مطرح کردن اتهام دخالت داشتن دولت دمشق در حمله شیمیایی ادعایی به دوما، برخی از تاسیسات تحقیقاتی و نظامی سوریه را با بیش از 100 موشک هدف قرار دادند.

اردوغان در ادامه سخنانش، ضمن تاکید بر موفقیت عملیات ارتش ترکیه در مرزهای این کشور با سوریه گفت: ترکیه به دنبال اجرای اهداف خود روی زمین های دیگر نیست. ما از عملیات مرزی دو هدف داریم: یکی نابودی تهدیداتی که کشور ما را هدف قرار می دهند و دوم ایجاد یک منطقه امن، صلح آمیز و قابل سکونت برای پناهجویان سوریه که هم اکنون در کشور ما زندگی  می کنند.

آنکارا از 20 ژانویه سال جاری میلادی عملیات شاخه زیتون را با هدف مقابله با نفوذ گروه های «ی پ گ» و «پ ک ک» که گفته می شد امنیت ترکیه را تهدید می کنند، در عفرین واقع در شمال غربی  سوریه آغاز کرده است.