کدخبر: ۲۰۹۳۰۲ لینک کوتاه

افشای برخی مشخصات گوشی گلکسی S۱۰ قبل از رونمایی

کلیک: پرچمداران جدید سامسونگ تنها چند هفته است که عرضه شده اند؛ این در حالی است که از گوشه و کنار، حرف و حدیث هایی پیرامون گوشی گلکسی S۱۰ به گوش می رسد.

گلکسی S9 و مدل پلاس آن یازدهم مارس 2018، یعنی حدود 5 هفته پیش به دنیای تکنولوژی معرفی شد. اما بعد از گذشت زمان کوتاهی، شایعات پیرامون پرچمدار بعدی سامسونگ، یعنی گوشی گلکسی S10 مطرح شده است (سامسونگ گلکسی اس 10 از مشخصات تا قیمت!). آیا باید منتظر تغییرات بزرگی توسط کره ای ها باشیم یا سامسونگ مانند قدیم به همین روند عرضه گوشی ها ادامه می دهد؟

سنسور اثر انگشت تعبیه شده در نمایشگر گوشی گلکسی S10

بر اساس گزارش یک منبع کره ای، مسئولان سامسونگ خود را آماده می کنند تا قابلیت های جدیدی را به پرچمدار جدید خود اضافه کنند. به عنوان اولین گزینه می توان به سنسور اثر انگشت تعبیه شده درون نمایشگر گلکسی اس 10 اشاره کرد. شایعات پیرامون وجود این قابلیت مدت هاست که در مورد محصولات سامسونگ صادق بوده و همواره به پرچمدار بعدی اشاره کرده اند.

سنسور اثر انگشت قرار گرفته درون نمایشگر، تنها در تعداد محدودی از گوشی ها، از جمله محصول لاکچری هواوی به نام Mate RS پورش دیزاین دیده می شود (گوشی هواوی میت RS (پورش دیزاین) معرفی شد؛ سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر). حالا نوبت به محصولی از شرکت سامسونگ رسیده است و اگر چنین قابلیتی را در گلکسی Note 9 شاهد نباشیم، می توان با اطمینان خاطر گفت که گوشی گلکسی S10 به این ویژگی مجهز می شود.

گوشی گلکسی S10

قابلیت تشخیص چهره سه بعدی گوشی گلکسی S10 به رقابت آیفون X می رود

منبع خبری The Bell که مشخصات پرچمدار بعدی سامسونگ را افشا کرده، در گزارش خود به وجود اسکنر سه بعدی صورت نیز اشاره کرده است. این غول کره ای مدت هاست روی قابلیت تشخیص چهره کار می کند و این داستان از زمان معرفی گلکسی نوت 7 ادامه دار بوده و به آخرین پرچمدار این شرکت، یعنی گلکسی S9 نیز رسیده است. اما با این وجود همواره خود را در این مسیر پشت رقیب آمریکایی خود، یعنی اپل دیده است.

قابلیت اسکن سه بعدی صورت کاربر در گوشی گلکسی S10 باعث بالا رفتن امنیت بیشتر این دستگاه شده و از طرف دیگر، توانایی های AR Emoji را نیز بالا می برد.

SamMobile پیش بینی می کند که سامسونگ با همکاری استارتاپ Mantis Vision و Woodgate قادر خواهد بود تا ویژگی اسکن سه بعدی صورت را به محصول بعدی خود بیاورد.

گوشی گلکسی S10

انتظار تغییرات گسترده در طراحی گوشی گلکسی S10 نداشته باشید

در حالی که نگاهی به قابلیت های جدید پرچمدار بعدی سامسونگ انداختیم، باید اشاره ای نیز به طراحی آن بکنیم. به نظر می رسد که نمایشگر Infinity Display به همراه ابعاد 5.8 و 6.3 اینچی آن به قوت خود باقی می مانند (طراحی گلکسی S10 نهایی شد؛ سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر بی کران!).

The Bell در این خصوص گزارش داد که انتظار خم شدن یا انعطاف پذیر بودن محصول بعدی سامسونگ را نداشته باشید، چرا که این گوشی یک محصول منعطف نخواهد بود.

به نظر می رسد که گلکسی X اولین محصول انعطاف پذیر این شرکت کره ای باشد که طبق گزارش ها، طراحی آن دقیقا مانند گلکسی اس 10 خواهد بود، اما هنوز مشخص نیست که این دستگاه چه زمانی راه خود را به بازار تلفن های هوشمند پیدا می کند.

در هر صورت این تغییرات در حال حاضر تنها در حد شایعاتی مطرح هستند و زمان زیادی تا معرفی پرچمدار بعدی سامسونگ، یعنی گوشی گلکسی S10 باقی مانده است. مطمئنا در این راستا تغییرات زیادی اعمال شده و اخبار پیرامون آن تا مدت ها ادامه خواهد داشت.