کدخبر: ۲۱۱۷۶۴ لینک کوتاه

رونمایی از «مرد بحران ها» /انتشار خاطرات آیت الله در سال ۷۴

اقتصاد نیوز : کتاب خاطرات &#۰۳۹;مرد بحران ها&#۰۳۹; مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

به گرازش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، آیین رونمایی کتاب خاطرات مرحوم هاشمی رفسنجانی به نویسندگی لیلی هاشمی در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انجام شد.

محسن هاشمی فرزند ارشد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در این آیین اظهار کرد: هدف از نشر این کتاب انتشار خاطرات مربوط به سال1374رئیس مجمع فقید تشخیص مصلحت نظام بوده است.

وی ادامه داد: هر سال یکی از افراد خانواده از جمله نوه و نتیجه ها خاطرات و دست نوشته های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را در اختیار می گیرند و به مدت یک سال این کتاب را تهیه خواهند کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طول 14سال اخیر این حرکت وجود داشته است؛ چرا که آیت الله هاشمی مفسر قرآن، مرد میدان های خطر، سنبل مقاومت و یار صالح امام (ره) و رهبری بودند.

هاشمی با بیان اینکه محتویات کتاب مربوط به سال 1374 است، گفت: در آن زمان سازندگی با بحران افزایش قیمت ارز و کاهش خرید نفت مواجه می شود که آیت الله هاشمی رفسنجانی این وضعیت را با تدبیر مدیریت می کنند.

وی ادامه داد: همچنین در این کتاب توفیقات برنامه اول توسعه کشور در آن منتج به نتیجه شده و بسیاری از پروژه های عمرانی استان ها افتتاح و به بهره برداری می رسد.

هاشمی بیان کرد: در این سال همچنین شاهد رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی، اصلاح فروشگاه های شهروند و رفاه و ایجاد حزب کارگزاران سازندگی هستیم.

وی همچنین در مراسم هم زمان آیین پهلوانی و فرهنگ جوانمردی که در سی یکمین دوره نمایشگاه کتاب نیز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رویکردهای شهرداری تهران ترویج و توسعه ورزش همگانی برای شهروندان و خانواده ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه عقل سالم در بدن سالم رشد و به شکوفایی می رسد گفت: با ترویج ورزشی همگانی زندگی ماشینی را به انسان محور تبدیل خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر بعد پهلوانی و جوانمردی نسبت به گذشته کم رنگ تر شده است، افزود: امید واریم با حضور مرشدان، نقالان و زورخانه های فعال این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم و در این زمینه قول اولیه تشکیل خانه نقالی را در پایتخت خواهم داد.