کدخبر: ۲۱۳۹۸۱ لینک کوتاه

۲ میلیارد دلار؛ ارزش صادرات تجهیزات نظامی قزاقستان

وزیر دفاع قزاقستان با اشاره به دستاوردهای نظامی این کشور گفت: «آستانه» محصولات نظامی تولید خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «بیبوت آتامکولاف» وزیر دفاع قزاقستان در نشستی خبری با اشاره به دستاوردهای این کشور اظهار داشت: امروز «آستانه» محصولات نظامی تولید خود را به کشورهای دیگر صادر می‌کند.

وی گفت: سال گذشته قزاقستان محصولات نظامی از جمله لیزر، نمایشگر حرارتی و دستگاه دید در شب را به قیمت 2 میلیارد دلار صادر کرد.

این مقام دولت قزاقستان از کشورهایی که محصولات نظامی این کشور را خریدند نام نبرد و با اشاره به وجود شرایط مختلف سفارش‌دهندگان تصریح کرد: قراردادهای ما محرمانه هستند.

آتامکولاف خاطر نشان کرد: همچنین قزاقستان قطعات یدکی مربوط به زیردریایی، سلاح‌های مختلف و دستگاه‌های گرمایش جنگنده‌ها و بالگردها را صادر می‌کند.

این مقام اظهار داشت: در استان «اکمالی» در سال 2018 کارخانه تولید بالگرد «می-8» و «می- 17» راه‌اندازی می‌شود که این دستگاه‌ها به نیازهای کشاورزی و ارتش جواب می‌دهد.

وی با اشاره به وجود مراکز تعمیر هواپیماها و بالگردها در قزاقستان گفت: در آستانه بالگردهای اوکراین، روسیه، آسیای مرکزی و مغولستان تعمیر می‌شود.