کدخبر: ۲۱۴۰۹۹ لینک کوتاه

کمک مایکروسافت به معلولین

مایکروسافت سابقه خوبى براى تامین لوازم جانبى محصولات خود دارد و به نظر مى رسد در حال حاضر در تلاش براى عرضه کنترلى براى معلولین است. روى این کنترلر دو دکمه بزرگ وجود دارد که براى استفاده از آن ها به میزان دقتى که در کنترلرهاى معمولى احتیاج است، نیازى نیست.

همچنین در بالاى این کنترلر دکمه هاى حساس به لمس شدنى وجود دارد که کاربر را از جابجا شدن در منوها بى نیاز مى کند. ممکن است این کنترلر جدید قابل برنامه ریزى هم باشد و وجود درگاه یو اس بى در کنار کنترلر این موضوع را تایید مى کند.

سه چراغ LED که احتمالاً از کنترلر هاى نسل دوم ایکس باکس الیت وام گرفته شده اند، نشان مى دهند که حداقل بعضى از قابلیت ها قابل شخصى سازى خواهند بود.

 

مایکروسافت
هنوز اطلاعات مشخصى از زمان عرضه این کنترلر در دسترس نیست و بعید به نظر نمى رسد که قبل از کنفرانس مایکروسافت در رویداد E3 2018 شاهد جزییات کاملترى از این محصول باشیم.

نباید توقع معرفى کنسول جدیدى از جانب مایکروسافت در E3 امسال را داشته باشیم و از همین سو، معرفى محصولى که بازى کردن براى افرادى که قادر به استفاده از کنترلر معمولى ایکس باکس وان نیستند را میسر مى کند، گزینه اى منطقى به شمار مى رود.

فیل اسپسنر مدیر ایکس باکس پیش از این گفته بود کنفرانس مایکروسافت در E3 2018 از کنفرانس هاى قبلى ایین کمپانى پربار تر بوده و عناوین متنوعى براى ایکس باکس وان معرفى خواهند شد.

دیجیاتو