کدخبر: ۲۱۴۲۰۸ لینک کوتاه

حمله پناهیان به دولت در تجمع ضد اسرائیل

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: سیاستمداران ما امروز می‌گویند مذاکره با آمریکا کار احمقانه‌ای است؛ ای کاش زودتر می‌فهمیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علیرضا پناهیان، امروز (چهارشنبه) در تجمع اعتراضی مردم علیه جنایات رژیم صهیونیستی که در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد اظهار داشت: سیاستمداران ما که تره گندیده‌ای برای آمریکا خرد می کردند، امروز می‌گویند مذاکره با آمریکا کار احمقانه ای است. ای کاش زودتر می فهمیدند. ما جلوتر از آنها بودیم.

وی با بیان اینکه ما طبق وعده الهی اسرائیل را نابود خواهیم کرد، گفت: ما در لحظات آخر نبرد حق و باطل هستیم. ادعاها و عدم درک سیاسیون جهان و منطقه نمی تواند واقعیت ها را تغییر دهد.

پناهیان گفت: مردم غرب باید در برابر سیاستمداران سست عنصر خود بایستند. اگر هر جایی بدانند که شما ضد اسراییلی هستید، حتی اگر با اسلام موافق نباشند، شما را تشویق خواهند کرد.

وی تصریح کرد: باید برای دولت آمریکا تاسف خورد که سرنوشت خود را با رژیم منحوس صهیونیستی گره زده است. این دولتی که خود را مضحکه دنیا کرده است، مشکلش ترامپ نیست. برخی فکر می کنند، انگار ساختار آمریکا محکم بوده و حالا ترامپ آمده آن را به هم زده است. ترامپ کاری کرده که دیگر هیچ رئیس‌جمهور متینی نتواند در آمریکا حاضر شود.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اسلام قبل از اینکه دین جنگ باشد، دین صلح است. مسلمانان کوتاه آمدن در برابر مخالفان خود را بلد هستند. در تاریخ اسلام کوتاه آمدن از حق خود در شرایطی که لازم باشد، بسیار بوده است.

پناهیان خاطرنشان کرد: قیام کور علیه ظلم کار پسندیده ای نیست. گاهی ابوذر از سوی حضرت علی(ع) به سکوت دعوت شده است. گاهی اوقات حضرات معصومین دوستانشان را به صبر و فریاد نزدن دعوت می کردند.

وی تصریح کرد: ما در پرونده تاریخی مومنان صلح امام حسن(ع) را هم داریم؛ اگرچه به دلیل خیانت سربازان و برخی فرماندهان حضرت بوده که ایشان صلح را پذیرفتند.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: مسلمانان کوتاه آمدن را بلدند اما در چه زمانی؟ در زمانی که کوچکترین روزنه ای برای پیروزی و اثبات حق نباشد. در جایی که این کوتاه آمدن، مقدمه ای برای قدرت گرفتن مسلمانان باشد اما نه در زمانی که اسلام قدرت برتر است.

پناهیان ادامه داد: شاید حرامی از این بالاتر در منظومه محرمات الهی وجود نداشته باشد که انسان از دفاع از حق دست بردارد. در زمانی که اگر دفاع کند، پیروز خواهد بود.

وی گفت: مطمئن باشید در تاریخ بشریت، بزرگ ترین گناه از نگاه دین، یاری نکردن حق است؛ در زمانی که حق صاحب قدرت است و باطل در اوج ضعف قرار دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: در طول تاریخ منحوس رژیم صهیونیستی، هیچگاه مثل امروز ضعیف، مردنی و مضمخل شدنی نبوده است؛ در این شرایط، هیهات که مسلمانان و آزادی خواهان جهان، در برابر این باطل ضعیف شده، کوتاه بیایند.

پناهیان با اشاره به سازشکاران گفت: کسانی که در طول تاریخ سازشکار بودند و ظلم را کمک کردند، شاید روز قیامت بگویند که ما نمی توانستیم و ضعیف بودیم، اگر چنین بگویند، البته به دوزخ خواهند رفت، چون سازش در برابر باطل منش درستی نیست. اما امروز اگر کسی در برابر ظلم کوتاه بیاید، فردا در روز قیامت چه پاسخی خواهد داشت؟

وی اظهار داشت: آنها اگر در برابر باطل کوتاه بیایند، گناه کارترین افراد در تاریخ بشریت خواهند بود. در آستانه ظهور که جامعه در آستانه قدرت گرفتن حق است، احدی حق ندارد در برابر ظلم کوتاه بیاید.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: سیاستمدارانی که یکی به نعل و یکی به میخ می زنند، بدانند دارند رذیلانه ترین رفتار را از خود بروز می دهند. اسرائیل الان زیر پای ما قرار دارد و کافی است با آخرین فرمان‌ها و اشاره ها پای خود را به زمین بکوبیم.

پناهیان گفت: شاید بپرسید اگر اسرائیل در اوج ضعف قرار دارد، پس چرا این همه قیافه می گیرد؟ چون راه دیگری ندارد؛ بیایند تل آویو را دو دستی به شما تقدیم کنند؟ یک کور سوی امیدی در منطقه به احمق ها و سازش کارها دارند اما آن ها خودشان هم به پیروزی امیدی ندارند.

وی اظهار داشت: رفتارهای مضحک ترامپ و جریان استکبار را دلیل این می دانیم که آن ها خوشان هم پایان یافتگی خود را باور دارند. در اوج زمانی که 20 میلیون زائر اباعبدالله از سراسر جهان به خروش آمد، علیه اهل بیت شعارهایی را می سازند و به دهان تروریست ها می گذارند؛ مگر شما چند میلیون می توانید در کل عالم تروریست بسازید؟ این 20 میلیون زائر با دست خالی شما را نابود خواهند کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آمریکا به غیر قابل ادامه بودن تحریم هایش یقین داشت که آمد و با ایران مذاکره کرد گفت: آمریکا به احمق هایی تکیه کرد که در کشورمان داریم. البته مقداری هم نتیجه گرفت. اگر الان دوباره ادعا می کنند که می خواهیم تحریم ها را بازگردانیم، می دانند اگر تحریم ها را بردارند یا دوباره بازگردانند، هیچ ثمری ندارد و نمی توانند راه انقلاب را بگیرند.

پناهیان با بیان اینکه مردم ما اسراییل و آمریکا را جدی نمی گیرند گفت: سیاستمدارانی که آمریکا را جدی می گرفتند، الان 180 درجه برعکس سخنان 5 سال پیش خود حرف می زنند. ما نمی‌خواهیم هیچ ایرانی این قدر شرمنده و سرافکنده باشد و خطاکاری را اینقدر سرزنش کنیم که نابود شود اما خط سازش نابود شده است.

وی تصریح کرد: اسراییل هر غلطی بکند، می داند که بچه های سپاه اراده کنند اسراییل را از جا می کنند و به دریا می ریزند. لعنت خدا بر کسانی که این قدرت های پوشالی را جدی می گیرند.

این استاد حوزه و دانشگاه ضمن نکوهش جریان سازشکار با غرب گفت: ابتدای انقلاب به محض اینکه زمزمه سازش را سر دادند، اولین تحریم ها آغاز شد. در اواخر دفاع مقدس هم وقتی سازش سر داده شد، شهرهای ایران مورد اثابت بمب های شیمیایی قرار گرفت و هواپیمای مسافربری منهدم شد.

پناهیان ادامه داد: آمریکا جرات نداشت هواپیمای مسافربری ما را بزند و تا زمانی که زمزمه سازش را نشنید، هواپیمای ما را نزد.

وی گفت: وقتی زمزمه سازش در انتخابات های مختلف مطرح شد، تحریم های دور جدید به بهانه هسته ای آغاز شد. حتی زمزمه سازش هم قبیح است. اگر آن ها بر تحریم های خود پافشاری کنند، یقیناً نتیجه خیانت سیاسیونی است که به آمریکا پیام سازش داده اند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خداوند در قرآن اصلا باطل را جدی نمی گیرد، گفت: مردم ایران مصادیق باطل را جدی نمی گیرند. حتی اگر جریان حزب الله در لبنان، سوریه، عراق، یمن یا ایران نبودند، اسرائیل مُردنی بود چون باطل مردنی است.