کدخبر: ۲۱۴۲۲۲ لینک کوتاه

خاتمی: باید با ایران هراسی مقابله کنیم

سید مرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان تاکید کرد: باید برای مقابله با ایران هراسی و زیاده خواهی نظام سلطه بکوشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سید مرتضی خاتمی، نماینده مردم ماهنشان، در نطق میان دستور جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی گفت: با توسعه دیپلماسی اقتصادی، ارتباط با شرکای تجاری متنوع و رونق بخشی به تولیدات صادرات محور، بر مقابله با ایران هراسی و زیاده خواهی نظام سلطه بکوشیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار بحق مردم از مسئولان، قوای سه گانه و نهادهای مختلف حرکت در مسیر اسلام است و در این مسیر اهلیت، صداقت و رعایت اخلاق از ویژگی‌های اصلی است که نبود یکی از آنها سلب صلاحیت حمل این امانت گرانسنگ را در پی دارد.

وی افزود: بی‌صداقتی، بی عدالتی، مال اندوزی، تعدی به بیت المال و بد اخلاقی با تعهدات ما منافات دارد و موجب ناخرسندی خدا و مردم است، جایگاه مجلس در راس همه امور تصویر و جهت گیری آن مظهر عدل حضرت علی (ع) تعریف شده لذا فضای مجلس باید محیط فضل، آداب، جدال احسن ، اظهار نظرها و نقدهای عالمانه باشد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مولفه‌های اعتماد عمومی که از ارکان مهم حاکمیت است، باید اقامه شود، خاطرنشان کرد: اعتماد عمومی در گرو نگاه یکپارچه، وحدت بخش و بیان و رفتار متقن است که باید سهم موثر مجلس در سیاست‌ها و معادلات کشور و جهان ایفا شود.

وی تاکید کرد: رعایت اصول اخلاقی بر همه آحاد و در هر زمانی لازم است، به ویژه بر کسانی که در جایگاه مسئولیت قرار دارند.

خاتمی با بیان اینکه کارگزاران نظام اسلامی باید نقدها را با شرح صدر استماع و نقاط نارسا و فاسد را اصلاح کنند تا حق به حق‌دار برسد، خاطرنشان کرد: جهان امروز از بحران اخلاق و عقلانیت در عذاب بوده و به تدریج گفت‌وگو، تفاهم و هم اندیشی برای تدارک جهانی متعالی به فراموشی سپرده شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: روش‌های مبتنی بر زر و زور و تزویر وجه قالب رفتارها در سطح بین‌المللی شده است و نظام سلطه نقش رهبری جریان خلاف اخلاق و منطق را بردوش دارد.