کدخبر: ۲۱۴۲۹۰ لینک کوتاه

قاچاق کله‌پاچه به ایران!

اقتصادنیوز: روزنامه آرمان در گزارشی از افزایش قیمت کله‌پاچه خبر داد. این روزنامه نوشت:«قیمت بالای کله‌پاچه و همچنین تقاضا برای مصرف آن، سبب شده که عده‌ای برای به دست آوردن سود بیشتر اقدام به واردات قاچاق کله و پاچه کنند».

به گزارش اقتصادنیوز بر اساس این گزارش «در همین رابطه، رئیس اتحادیه طباخان با بیان اینکه اخیرا کله‌ پاچه به‌صورت غیرقانونی به کشور وارد شده است، تاکید کرد: واردات این محصول از طریق یخچال‌های حمل گوشت‌ وارداتی انجام می‌شود».

حسین رواسی به فارس، گفت: «کله پاچه به‌همراه محموله‌های گوشت‌ وارداتی از ارمنستان و قرقیزستان به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شود».

او با بیان اینکه روزانه حدود 20‌هزار راس گوسفند در ایران ذبح می‌شود، افزود: «این در حالی است که ظرفیت مصرف روزانه کله و پاچه در کشور بیش از این است». او خبرداده بود که در ماه رمضان تنها در تهران به حدود 30 هزار دست کله‌پاچه کامل نیاز است.

رئیس اتحادیه طباخان ایران با تاکید بر اینکه مجوز واردات کله‌پاچه تاکنون از طرف سازمان‌های مربوطه صادر نشده است، بیان کرد: «به‌دلیل قیمت بالای کله پاچه و همچنین تقاضا برای مصرف آن این فرصت برای عده‌ای پیش آمده است، تا اقدام به واردات قاچاق کله پاچه کنند».

رواسی تاکید کرد: «اقدام واردکنندگان برای واردات کله پاچه به‌این گونه است که کله‌پاچه را در شکم گوسفندان وارداتی جاسازی می‌کنند و با همان یخچال‌های حمل گوشت گوسفند وارداتی، این کالای خوراکی را به‌صورت غیرقانونی به کشور وارد می‌کنند».

رئیس اتحادیه طباخان ایران بیان کرد: «البته برای واردات قانونی کله‌‌پاچه با سازمان دامپزشکی و قرنطینه این سازمان رایزنی شده است، اما هنوز مجوزی برای واردات آن صادر نشده است».