کدخبر: ۲۱۴۴۷۰ لینک کوتاه

پیش بینی ضعف بزرگ پرسپولیس برای دور جدید لیگ قهرمانان!

با توجه به شرایط چند وقت اخیر پرسپولیس و همچنین محرومیت این تیم از نقل و انتقالات و عدم باز سازی این تیم، پیش بینی می شود آنها در مرحله بعد با مشکلاتی مواجه شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت  نود ، پرسپولیس یکی از ضعیف‌ترین آمار را در نرخ تبدیل شوت به گل میان تیم‌های آسیایی دارد. 

 کمبود بازیکن بازیساز شاید یکی از مشکلات پرسپولیس باشد که در اولین نگاه به چشم بیاید. تیمی که مسلمان و رسن را روی نیمکت دارد و فرشاد احمدزاده و دیگر بازیکنان بازیسازیش هم با افت مواجه شده‌اند. با این حال نگاهی به آمار و ارقام پرسپولیس نشان می‌دهد که آنها خیلی هم با مشکل خلق موقعیت مواجه نیستند.

بهترین مثال شاید بازی با الجزیره باشد؛ دیداری که پرسپولیس آنقدر موقعیت خلق کرد که حتی گل‌شدن نیمی از آنها هم می‌توانست یک برد پرگل را حاصل شود اما این تیم در نهایت با ۲ گل و با کمترین اختلاف توانست حریف را شکست دهد و در آخرین دقایق خیالش از صعود راحت شود. بررسی دقیق‌تر  پرسپولیس در آسیا نشان می‌دهد این تیم بیشتر از این که با مشکل موقعیت‌سازی مواجه باشد با مشکل گلزنی مواجه است. مشکلی که حتی در زمان طارمی هم وجود داشت و در بعضی از بازی‌ها حسابی هواداران را شاکی می‌کرد.

پرسپولیس در آسیا ۸۲ شوت به سمت دروازه حریفان زده (بدون احتساب شوت‌های بلاک شده) و از این تعداد شوت، ۱۲ گل به ثمر رسانده یعنی آمار تبدیل شوت به گل شاگردان برانکو ۱۴،۶ درصد بوده است. نگاهی به تیم‌های صعود کرده از مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد که فقط تیم‌های العین امارات، ذوب‌آهن، اوساکا، گوانگژو و شانگهای با میانگین تبدیل شوت به گل کمتر از پرسپولیس توانستند از گروه‌های خود صعود کنند. تیم‌هایی که همه آنها در مرحله بعدی توسط حریفانشان حذف شدند تا پرسپولیس بدترین آمار را میان ۸ تیم صعود کرده از آن خود کند. یعنی آمار پرسپولیس در گلزنی توسط تیم‌های مشابه باعث حذف آنها شده است و پرسپولیس به لطف برتری‌اش در فاز دفاعی و آمار بسیار خوب در این زمینه توانسته خودش را به جمع ۸ تیم برتر برساند.

بی‌شک پرسپولیس برای شکست تیم‌های حریفش برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیا کار سختی مقابل تیم‌های گلزن خواهد داشت. السد با ۱۷،۵، استقلال با ۱۶،۵ و الدحیل با  ۲۱،۲ درصد نرخ تبدیل شوت به گل حریفان خطرناکی برای پرسپولیسی‌های گل نزن خواهند بود.