کدخبر: ۲۱۴۴۷۹ لینک کوتاه

سیر صعودی وضعیت اقتصادی یک باشگاه فوتبال

بخش تجاری باشگاه منچستریونایتد همچنان سیر صعودی را طی می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از طرفداری،  اد وودوارد (مدیر اجرایی باشگاه منچستریونایتد) و جمعی از سهامداران آن باشگاه جلسه ای با یکدیگر داشتند.

نخستین نکته مثبتی که در این جلسه مطرح شد، افزایش درآمد های باشگاه و در مقابل کاهش 65 میلیون پوندی بدهی های آن بود. وودوارد همچنین از کسب بالاترین امتیاز باشگاه در دوران پسا فرگوسن یاد کرد و آن را به معنی روند رو به رشد باشگاه دانست. وی همچنین از برنامه ریزی باشگاه برای تشکیل تیم بانوان خبر داد و وعده داد این ایده تا پایان ماه جاری محقق شود.

وودوارد در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به کانال تازه تاسیس باشگاه منچستریونایتد در یوتیوب داشت. او آمار و ارقامی داشت که نشان می داد کانال باشگاه منچستریونایتد در یوتیوب، دارای سریع ترین نرخ رشد میان کانال های ورزشی در تاریخ بوده است. او همچنین از این گفت که فروش عضویت به وسیله باشگاه نسبت به فصل گذشته رشدی 25 درصدی داشته و ضمنا اعلام کرد تمامی بلیت های فصل جهت استفاده در فصل 19-2018 به فروش رسیده اند.

در این جلسه همچنین افزایش 12.9 درصدی دستمزدهای پرداختی باشگاه منچستریونایتد مطرح شد که با وجود جذب ستاره هایی گرانقیمت همچون الکسیس سانچز، می شد انتظار آن را داشت. با این وجود گفته شد که ورود سانچز موجب بهبود بازار فروش باشگاه شده است. یکی از بخش های جالب این نشست هنگامی بود که از وودوارد در مورد تاثیر عملکرد منچستریونایتد در بازی های لیگ برتر بر روی فعالیت های تبلیغاتی این باشگاه پرسیده شد؛ وودوارد به وضوح گفت که عملکرد تیم در زمین، تاثیری بر فعالیت های تبلیغاتی باشگاه ندارد.