کدخبر: ۲۱۴۷۸۲ لینک کوتاه

تاکید فرمانده کل سپاه برای تسریع در تدوین تاریخ شفاهی فرماندهان جنگ

فرمانده کل سپاه گفت: تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس باید بر پایه اسناد موجود در مرکز اسناد دفاع مقدس بارویکرد ایجاد زمینه برای توسعه ادبیات پایداری و استفاده عموم، با سرعت بیشتری تدوین شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه معاونین هماهنگ‌کننده، اجرایی، طرح و برنامه و بودجه و مالی سپاه به‌ منظور بررسی فعالیت‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس،  در این مرکز حضور یافتند.

فرمانده کل سپاه و هیئت همراه پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این مجموعه، از آثار جدید مرکز در حوزه‌های روزشمار، کتب نبردی، اطلس‌ها، تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس، کتب اسنادی، فصلنامه نگین، کتب اجتماعی - فرهنگی و آثار موضوعی دفاع مقدس بازدید کرد و سپس در نشستی، سند راهبردی، برنامه پنج‌ساله و روند پیشرفت فعالیت‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را مورد بررسی قرار داد.

در این جلسه سردار جعفری بر سرعت بخشیدن به تدوین تاریخ شفاهی فرماندهان جنگ بر پایه اسناد موجود مرکز با رویکرد ایجاد زمینه برای توسعه ادبیات پایداری و معارف دفاع مقدس به‌ منظور استفاده عموم و اقشار مختلف جامعه تأکید کرد.

وی همچنین تسریع در احیای منابع و اسناد منحصربه‌فرد مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و فراهم کردن زمینه برای بهره‌برداری مناسب از این اسناد توسط پژوهشگران، هنرمندان و نویسندگان کشور را خواستار شد.

افزایش روزافزون کیفیت آثار تولیدی مرکز همزمان با توسعه کمی محصولات و توجه به ابعاد اجتماعی، معارفی و معنوی دفاع مقدس با تنوع‌بخشی به محصولات تولیدی و برقراری و تعامل مرکز با نویسندگان و پژوهشگران فعال و مطرح کشور در حوزه دفاع مقدس و استفاده بیش‌ از پیش از ظرفیت‌های آن‌ها برای تولید آثار فاخر در ابعاد مختلف دفاع مقدس از دیگر نکاتی بود که در این جلسه بر آن‌ها تأکید شد.

سرلشکر جعفری از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس است که تاکنون یک کتاب در رابطه با خاطرات شفاهی وی به اهتمام گلعلی بابایی و حسین بهزاد توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.