کدخبر: ۲۱۴۹۲۲ لینک کوتاه

بوفون با پیروزی یوونتوس را ترک کرد

اقتصادنیوز: تیم فوتبال یوونتوس در شب خداحافظی « جیان لوئیجی بوفون» امروز (شنبه) تیم هلاس ورونا را شکست داد تا دروازه بان افسانه ای این تیم با پیروزی خانه اش را ترک کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، شاگردان « ماسمیلیانو آلگری» درهفته سی و هشتم و پایانی رقابت های سری آ امروز(شنبه) در ورزشگاه یوونتوس میزبان تیم هلاس ورونا بودند و در آخرین دیدارخود در چارچوب این رقابت ها این تیم را با نتیجه 2 بریک شکست دادند، آنان درهفته قبل با کسب تساوی برابر رم قهرمان این رقابت ها شدند. 

«دانیله روگانی» در دقیقه 49 و «میرالم پیانیچ» در دقیقه 52 برای تیم یوونتوس گلزنی کردند و برتری تیمشان را رقم زدند و این درحالی بود که «لیش اشتانیر» در دقیقه 85 پنالتی که به سود تیمش گرفته شده بود را به هدر داد.

«آلیسیوچرچی» نیز در دقیقه 76 برای تیم هلاس ورونا گلزنی و دروازه «لوئیجی بوفون» دروازه بان کهنه کار تیم یوونتوس را باز کرد.

تیم یوونتوس با کسب هر سه امتیاز این دیدار 95 امتیازی شد و برای هفتمین بار متوالی قهرمان سری آ شد.

تیم هلاس ورونا نیز با 25 امتیاز پس از تیم بنونتو به دسته پایین تر سقوط کرد.

«جیان لوئیجی بوفون» دروازه بان ملی پوش و اسطوره ای تیم یوونتوس پس از 18 سال امروز برای آخرین بار درترکیب این تیم قرار گرفت. او پیش از این با انتشار پیامی احساسی از هواداران خون گرم تیمش خداحافظی کرد.

باشگاه پاری سن ژرمن یکی از باشگاه هایی است که برای به خدمت گرفتن بوفون ابراز علاقه کرده است.

 تیم یوونتوس دو هفته قبل با غلبه بر تیم آ.ث میلان قهرمان رقابت های جام حذفی ایتالیا نیز شد و با کسب عنوان قهرمانی در سری آ آنان هر دو جام این فصل را به خانه بردند.

 یوونتوس به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز صعود کرده بود و با قبول شکست برابر رئال مادرید از گردونه این رقابت ها حذف شد.