کدخبر: ۲۱۵۰۰۶ لینک کوتاه

واکنش دولت ترکیه به خبر سوءقصد به جان اردوغان

اقتصادنیوز: «بکر بوزداغ» گفت: اردوغان کسی نیست که به خاطر ترس از مرگ از راه و هدف خود بازگردد. اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و رهبر ملت ترک است، او پاسدار عدالت و صدای رسای مظلومان و دوستدار ملت، پرچم، وطن و دولت ترکیه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آناتولی نوشت، «بکر بوزداغ» معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه با انتشار مطلبی در توییتر خود در ارتباط با گزارش‌های مبنی بر سوءقصد به جان «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در جریان سفرش به کشورهای حوزه بالکان اظهار داشت: اردوغان کسی نیست که به خاطر ترس از مرگ از راه و هدف خود بازگردد. کسانی که پس از این همه اتفاق متوجه این موضوع نشده‌اند احمق هستند. اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و رهبر ملت ترک است، او پاسدار عدالت و صدای رسای مظلومان و دوستدار ملت، پرچم، وطن و دولت ترکیه است. رجب طیب اردوغان در سایه کمک خداوند و دعای ملت عزیز، امت محمدی و مظلومان به راه خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است یگان‌های اطلاعاتی ترکیه از ترک تباران مقیم اسکوپیه، پایتخت مقدونیه گزارشی مبنی بر آنکه ممکن است رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در جریان سفرش به کشورهای حوزه بالکان هدف سوءقصد قرار بگیرد.

در پی دریافت این گزارش که پیش از سفر اردوغان به بوسنی و هرزگوین صورت گرفت، یگان‌های امنیتی وارد عمل شدند. از سوی دیگر سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای غربی نیز در گزارش به یگان‌های اطلاعاتی ترک اعلام کردند که یک گروه ترک‌تبار در تدارک سوءقصد به اردوغان در خلال سفر وی به کشورهای حوزه بالکان هستند. به دنبال دریافت گزارش‌های مشابه از منابع مختلف نیروهای امنیتی تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.