کدخبر: ۲۱۶۴۷۴ لینک کوتاه

رئیس سازمان پزشکی قانونی: هیچ اثری از ۵ جانباخته سقوط هواپیمای یاسوج یافت نشد

اقتصادنیوز : رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: هنوز هیچ اثری (پیکر یا بقایای پیکر) از پنج نفر از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای یاسوج به دست نیامده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،احمد شجاعی  افزود: چند روز گذشته پیکر یا بقایایی از پیکر چند نفر دیگر از قربانیان این حادثه توسط نیروهای هلال احمر کشف شد که قرار است امروز به پزشکی قانونی تحویل داده شوند. 

وی ادامه داد: تاکنون تعداد زیادی از بقایای جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای یاسوج به پزشکی قانونی ارجاع شده است که شناسایی آنها و تطبیق نمونه ها انجام شده و تنها این پنج نفر هستند که تاکنون اثری از آنها به دست نیامده است.

شجاعی با اشاره به اینکه روی برخی از این بقایا چند بار نمونه برداری و آزمایش های لازم انجام داده شده است، گفت: هنوز بابت این نوع نمونه برداری ها، هیچ هزینه ای به سازمان پزشکی قانونی پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: هر عدد از کیت های مربوط به نمونه برداری و آزمایش برای تشخیص هویت اجساد قربانیان اینگونه حوادث 700 هزار تومان است که تا زمان حاضر بابت انجام این نوع آزمایش ها برای قربانیان منا، زلزله کرمانشاه و هواپیمای یاسوج هزینه ای پرداخت نشده است.

شجاعی تاکید کرد: تغییراتی که در نرخ دلار پیش آمد، موجب شده است که برخی از وسایل آزمایشگاهی و تشخیصی که در پزشکی قانونی مورد استفاده قرار می گیرد، نیز گران شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: به رغم اینکه این نوع تجهیزات مصرفی از خارج وارد می شود و گران هم شده است، اما این تجهیزات را تا پایان سال ذخیره کرده ایم و در حال حاضر هم مشکلی در این خصوص نداریم.

پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز 29 بهمن ماه سال 1396 تهران را به مقصد یاسوج ترک کرد.

این هواپیما از نوع «ای تی آر 72» پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و بر اساس اعلام نهادهای ذیربط در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم در 14 مایلی فرودگاه یاسوج سقوط کرد که تمام سرنشینان آن کشته شدند.