کدخبر: ۲۱۷۵۰۲ لینک کوتاه

علی لاریجانی:

ایران هیچگاه درخواست مذاکره هسته‌ای نکرده بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما هیچ‌گاه از طرف‌های غربی برای مذاکرات هسته‌ای درخواستی نداشتیم، این غربی‌ها بودند که بارها واسطه فرستادند و درخواست مذاکره داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی لاریجانی عصر امروز در مراسم گرامیداشت قیام 15 خرداد مردم پیشوا با بیان اینکه رئیس‌جمهور کنونی آمریکا نشانی از بی‌آبرویی سیاسی است تصریح کرد:‌ اگر امروز آمریکا با ملت ایران سر ستیز دارد به خاطر روحیه ایستادگی، غیرت دینی و انقلابی است و همواره به دنبال بهانه‌گیری هستند؛ ولی بدانیم که دغدغه آن‌ها این نیست.

لاریجانی ادامه داد: در زمان پیگیری مذاکرات هسته‌ای، بحثی با کشورهای عربی داشتیم، مذاکرات طولانی شده بود، به طرف غربی خود اعلام کردم که آیا باور دارید که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم؟ که اعلام کرد ما این باور را داریم که شما سلاح هسته‌ای ندارید ولی مشکل ما این است که شما نمی‌گذارید که اهداف آمریکا در منطقه اجرایی و فلسطین را تسخیر کنیم.

وی با بیان اینکه درد غرب با مسئله هسته‌ای ایران چیز دیگری است عنوان کرد:‌ ما هیچ‌گاه از طرف‌های غربی برای مذاکرات هسته‌ای درخواستی نداشتیم، این غربی‌ها بودند که بارها واسطه فرستادند و درخواست مذاکره داشتند، آن‌ها حتی در ابتدای مذاکرات پذیرفتند که چند هزار سانتریفیوژ در ایران بچرخد و تحریم‌ها برداشته شود، ولی اینکه امروز اینگونه عمل می‌کنند نشان‌دهنده آن است که مشکل آن‌ها هسته‌ای نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که سبب ناراحتی آمریکا و غرب شده سرکوبی داعش توسط ایران است، چرا که قرار بوده داعش ابزاری برای ایجاد ناامنی در ایران باشد، در ایران کشت و کشتار راه بیندازد و ایران را از آبادانی بازدارند و برای آن برنامه داشتند که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران  به درستی متوجه این موضوع شدند و دستور مقابله با آن را صادر کردند.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه ملت ایران باید قدر مقام معظم رهبری را بداند بیان کرد: ایشان با تجربه انقلابی و هدایت داهیانه خود این ناامنی را از ایران دور کردند، ولی آن‌ها همچنان به دنبال ناامنی در ایران هستند اما غافل از اینکه نیروهای ایرانی پای کار هستند و هیچ تروریستی در غرب و شرق کشور نخواهد توانست ناامنی در ایران ایجاد کند.

وی با بیان اینکه اقدامات آمریکا و غرب به خاطر داغی است که مردم این منطقه و جمهوری اسلامی ایران بر دل آن‌ها گذاشته‌اند خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در سال‌های اخیر ناموفق بوده‌اند، امروز نیز موفق نخواهند بود و فکر نکنند که اگر تحریمی علیه ایران به وجود آورند موفق خواهند شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:‌ ملت ایران باید نخست پیوندهای سیاسی خود را عمیق‌تر کند، امروز روز اختلافات جزئی نیست؛ زیرا دشمن ادعا دارد که می‌تواند در این قسمت‌ها به ما ضربه بزند ولی ما با انسجام خود می‌توانیم بار دیگر نقشه‌های آن‌ها بر نقش بر آب کنیم.