کدخبر: ۲۱۷۸۰۷ لینک کوتاه

پیام علی لاریجانی به یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان

اقتصادنیوز: رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان، گفت وگوی پیروان ادیان الهی را زمینه ساز صلح و ثبات جهانی و گسترش آرامش و اخلاق عنوان کرد.

به گزارش اقتصانیوز، علی لاریجانی در این پیام نوشت: برگزاری یازدهمین کنگره جهانی زرتشتیان فرصت مغتنم و شایسته ای در جهت تبیین و بازخوانی آرمان های این دین توحیدی یعنی اندیشه نیک، گفتار نیک و کردارنیک به شناخت و معرفت درباره این اصول مترقی حیات بشر و حس کمال جویی و معنویت است.

وی در این پیام افزود: خداوند بزرگ را سپاسگزارم که به مناسبت این گردهمایی معنوی توفیق یافتم مراتب احترام خویش را به شما ادا کرده و بتوانیم گامی در جهت پاسداشت مهربانی و نیک رفتاری و اندیشه پاک برداریم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد: ایرانیان یکتاپرست از دیرباز با آزاد اندیشی، عقلانیت و با وجدانی پاک به دنبال حق و آرمان های نیک بودند و در گسترش آن به درستی کوشیده اند. گفتگوی پیروان ادیان الهی با نگاه انسانی و آموزه های بر آمده از دین در شناخت معرفت و گسترش آرامش و اخلاق همواره شایسته تقدیر است.

لاریجانی افزود: این گفتگوها می تواند زمینه سازندگی پیوند خورده با صلح و ثبات جهانی بدون تنش و با نگاهی توام با اعتدال و برابری باشد که هدف ادیان الهی نیز بر همین مدار است.

وی در ادامه این پیام اظهار امیدواری کرد: این چنین جلسات بحث و گفتگو به خوبی تداوم یابد و با توفیق روز افزون و دستاوردهای ارزشمند برای رستگاری و پیشرفت نسل های آینده همراه باشد.