کدخبر: ۲۱۸۶۵۸ لینک کوتاه

مرور یک عکس جنجالی از فوتبال ایران

اقتصاد نیوز: این عکس مربوط به ۲۵روز پیش است. روز ۲۴اردیبهشت و بازی برگشت پرسپولیس و الجزیره امارات که با پیروزی دیرهنگام و شیرین پرسپولیس و البته صعود این تیم به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراه شد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت روز نو،  آنچه در این تصویر دیده شد جنجال‌های زیادی به وجود آورد. این طور به نظر می‌رسید که محسن مسلمان در ادامه رابطه بدش با برانکو ایوانکوویچ از گل پرسپولیس و صعود این تیم به مرحله بعد خوشحال نشده است. انتشار گسترده این عکس در فضای مجازی با همین توضیح باعث شد مسلمان از خودش دفاع و ناراحتی‌اش از صعود پرسپولیس را تکذیب کند. هر چند عکسی هم از پایان بازی منتشر شد که در آن مسلمان مشغول دست دادن با برانکو و تبریک گفتن به اوست. در این عکس کمی جلوتر از محسن، فرشاد احمدزاده را می‌بینید که از فرط خوشحالی بال درآورده است.

آن روزها حرفی از جدایی احمدزاده نبود. شایعاتی مطرح می‌شد که کسی آن‌ها را جدی نمی‌گرفت. به خصوص که او و کمال کامیابی‌نیا در چند برنامه تلویزیونی در ایام عید نوروز قول ماندن در پرسپولیس را داده بودند. همه اخبار حول و حوش جدایی مسلمان از پرسپولیس می‌چرخید. اینکه برانکو درباره او عوض نشده و به احتمال فراوان مسلمان از پرسپولیس خواهد رفت.

حالا اما هیچ کدام از این دو نفر در پرسپولیس نیستند. هر دو رفته‌اند اما با سناریوئی متفاوت. مسلمان که آن روزها بسیار مورد انتقاد واقع ‌می‌شد و همه علیه او می‌نوشتند حتی تا آخرین ساعات هم تمایل به ماندن در پرسپولیس داشت. حداقل در ظاهر که این طور نشان می‌داد. آخرین تلاش او برای ماندن در پرسپولیس عکسی بود که از خودش و برانکو در اینستاگرامش گذاشت. مرغ برانکو اما یک پا داشت. او مسلمان را نمی‌خواست. مهندس پرسپولیس هم یکی دو روز بعد از شنیدن این جمله از دهان برانکو به ذوب آهن پیوست.

اما فرشاد احمدزاده! داستان او برعکس داستان مسلمان است. او که در این عکس به شدت خوشحال و ذوق زده است بی توجه به اینکه باشگاه به او نیاز داشت از این تیم جدا شد. ابتدا به لهستان رفت تا با یک تیم گمنام قرارداد ببندد. اما زود پشیمان شد و به ترکیه رفت تا شاید در این کشور تیمی پیدا کند. چیزی که قطعی شده پایان کار او پرسپولیس است. برانکو صراحتا گفته احمدزاده را نمی‌خواهد و به این ترتیب او فصل آینده در پرسپولیس نخواهد بود.

امروز مرور این عکس حس عجیبی را به بیننده منتقل می‌کند. کسی که آن روز خوشحال به نظر نمی‌رسید اما دوست بماند دیگر در پرسپولیس نیست. کسی که خوشحال است و تیم به او نیاز داشت هم از پرسپولیس رفته. ۲۵روز بعد از لحظه‌ای که این عکس جنجالی گرفته شد.