کدخبر: ۲۱۸۶۹۸ لینک کوتاه

عضو فراکسیون امید: اصلاح قوانین انتخابات آفتابه خرج لحیم کردن است

اقتصادنیوز؛ غلامرضا حیدری درباره اصلاح قوانین انتخابات و فعالیت احزاب گفت: اگر بخواهیم واقعی و عمیق به انتخابات نگاه کنیم باید بگوییم که موضوع انتخابات با احزب عجین است و تا فضا برای رقابت احزاب واقعی پیش نیاید، اصلاح قوانین انتخابات آفتابه خرج لحیم کردن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ غلامرضا حیدری، عضو فراکسیون امید بیان کرد: اراده حاکمیت باید بر فعالیت واقعی احزاب باشد، اینکه تا حزبی جان بگیرد و طرفدار جذب کند و در کسب آرا تاثیرگذار باشد ولی به بهانه های مختلف آن را منحل کنند، پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه بدبینی تاریخی نسبت به احزاب در جامعه ایران و جود دارد و این وضعیت پیش از انقلاب نیز وجود داشته است، افزود: احزاب رستاخیز، ایران نوین و مردم پیش از انقلاب بودند ولی به دست دولت ساخته شده بودند، البته حزب توده نیز وابسته به شوروی بود و فرمان‌بر آن‌ها بودند و منافع ملی ایران در اولویت اصلی آن‌ها نبود.

وی افزود: در جبهه اصلاحات حزب‌هایی تاسیس می‌شوند که کار هماهنگی با آن‌ها سخت می شود، حزبی که معلوم نیست چند طرفدار واقعی دارد، تنه به رهبر اصلاحات می‌زند و در این شرایط کار کردن سخت می‌شود و تشنج به وجود می‌آید، قوانین باید در این راستا اصلاح شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: در این صورت کار شورای نگهبان نیز کم می شود زیرا احزاب در درون خود رقابت می‌کنند و برآیندش این می‌‎شود که یک نفر بالا می‌آید و نفر اول هر حزب به میدان رقابت می‌آید. قانون انتخابات باید در زمینه سن و تابعیت کاندیداها و دیگر مسائل تعیین کننده باشد.