کدخبر: ۲۱۸۷۱۱ لینک کوتاه

سفر موگرینی به اسرائیل لغو شد

اقتصادنیوز؛ در پی امتناع «بنیامین نتانیاهو» از دیدار با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه یک نشست در قدس اشغالی، سفر طرف اروپایی به فلسطین اشغالی لغو شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار بود هفته آینده در نشست «جامعه یهودیان آمریکا» در قدس اشغالی حضور یابد و درخواست دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل را برای دفتر وی ارسال کرده بود.

منابع اسرائیلی هنوز گزارشی از علت پذیرفته نشدن درخواست فدریکا موگرینی از سوی نتانیاهو منتشر نکرده‌اند.

بنیامین نتانیاهو حاضر نشده فدریکا موگرینی را در حاشیه این نشست که بناست هفته آینده در قدس برگزار شود، به حضور بپذیرد و طرف اروپایی هم سفرش را کلاً لغو کرده است.

نتانیاهو این چند روز اخیر را در تور اروپایی گذرانده بود. وی در سفر به انگلیس، آلمان و فرانسه، از سه عضو اروپایی 1+5 خواسته بود که با سیاست‌های ضدایرانی آمریکا که حالا دیگر عضو برجام نیست، همکاری کنند.

گفته می‌شود که طرف‌های اروپایی در برابر فرستاده اسرائیلی‌ها، از برجام دفاع کرده و البته گفته‌اند که تا زمانی که ایران به همه تعهدات برجامی خود پایبند بماند، آنها هم در برجام خواهند ماند.

اروپایی‌ها البته تصریح کرده‌اند که در قبال موج خروج شرکت‌های اروپایی از ایران، اختیاری ندارند و فقط می‌توانند به آنها توصیه کنند که تجارت با ایران را ادامه دهند.