کدخبر: ۲۱۸۸۰۱ لینک کوتاه

هک شدن طرح‌های تسلیحات زیردریایی آمریکا توسط چینی‌ها

اقتصادنیوز: یک روزنامه مشهور آمریکایی ادعا کرده است که هکرهای دولتی چین به شبکه‌های رایانه‌ای یک پیمانکار نیروی دریایی آمریکا نفوذ کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رویترز نوشت، روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام های آمریکایی که نامشان را فاش نکرده است، نوشت: هکرهای دولتی چین به شبکه های رایانه ای یک شرکت پیمانکار و طرف قرارداد نیروی دریایی آمریکا نفوذ کرده و بخش های زیادی از اطلاعات حساس مربوط به تسلیحات زیردریایی را سرقت کرده اند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، این اطلاعات حساس شامل طرح های نیروی دریایی آمریکا برای تولید و توسعه موشک های ضد کشتی مافوق صوت برای استفاده در زیردریایی ها بوده است.

واشنگتن پست به نقل از مقام های آمریکایی افزود: نفوذ به شبکه های رایانه ای نیروی دریایی آمریکا در ماه های ژانویه و فوریه اتفاق افتاده است.

اف بی آی نیز حاضر به توضیح درباره این مساله نشده است. نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به سئوال رویترز اعلام کرده است که " بر اساس قوانین فدرال، تدابیری وجود دارد که شرکت ها را ملزم به آگاه ساختن دولت نسبت به هرگونه اتفاق و حادثه سایبری می کند. این درست نیست که در شرایط کنونی درباره جزئیات این حادثه بیشتر از این بحث کنیم."

سخنگوی سفارت چین نیز با ارسال ایمیلی به رویترز اعلام کرده است که سفارت چین در آمریکا چیزی درباره گزارش هک شدن نمی داند. دولت چین به تعهدات خود در قبال امنیت سایبری پایبند است و قاطعانه با هر شکل از حملات سایبری مطابق با قوانین مخالف است.

واشنگتن پست در ادامه این گزارش نوشته است: هکرها بیش از 614 گیگابایت اطلاعات مربوط به پروژه موسوم به "اژدهای دریا" را از یک شرکت پیمانکاری نیروی دریایی آمریکا سرقت کرده اند.