کدخبر: ۲۱۸۹۶۷ لینک کوتاه

کشته شدن ۵۰ شبه‌نظامی ائتلاف سعودی در سواحل غربی یمن

اقتصادنیوز: نیروهای ارتش یمن و انصارالله در عملیات آزادسازی و پاکسازی منطقه «الجاح» واقع در غرب این کشور، ۵۰ نفر از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی را از پای درآوردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک منبع نظامی وابسته به وزارت دفاع یمن اعلام کرد که در عملیات پاکسازی منطقه «الجاح» استان الحدیده واقع در سواحل غربی یمن، ۵۰ نفر از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

این منبع نظامی افزود: نیروهای یمنی طی ساعات گذشته عملیات تاکتیکی را در مبارزه با مزدوران مستقر در سواحل غربی اجرا و خسارت‌های جانی و مالی زیادی را به آنها تحمیل کردند.

منبع امنیتی یمن تاکید کرد که با انجام عملیات منحصر به فرد ارتش یمن و انصارالله در منطقه الجاح استان الحدیده، خطوط امدادرسانی شبه نظامیان در غرب یمن قطع و تجهیزات نظامی و زرهی آنها منهدم شده است.

نیروهای یمنی دیروز همچنین موفق شدند با اجرای نقشه نظامی موفق، نیروهای اشغالگر سعودی-اماراتی را در نزدیکی روستای الشعب در شهرستان «حیس» در جنوب استان الحدیده در جبهه ساحل غربی غافلگیر و زمین‌گیر کنند.

یکشنبه گذشته نیز نیروهای ارتش یمن و انصارالله موفق شده بودند منطقه «الطائف» و مکان‌های مجاور آن واقع در جنوب استان الحدیده را از کنترل شبه نظامیان ائتلاف سعودی خارج کنند.

دوشنبه گذشته نیز خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) اعلام کرد که طی 4 روز گذشته از نبرد در ساحل غربی یمن و استان «الحدیدة»، 418 مزدور وابسته به عربستان سعودی کشته و 322 نفر زخمی شدند.

شبه‌نظامیان وابسته به عربستان سعودی، با فرماندهی امارات از حدود یک ماه گذشته، عملیات بزرگی را برای اشغال استان ساحل غربی یمن، یعنی الحدیده آغاز کردند اما هنوز نتوانسته‌اند موفقیتی در جبهه ساحلی کسب کنند.

این در حالی است که رسانه‌های سعودی و اماراتی در گزارش‌های خود درباره تحولات غرب یمن، بارها مدعی شدند که استان الحدیده تحت کنترل شبه نظامیان ائتلاف سعودی قرار دارد.